ANASAYFA

18+ VİDEO İZLERKEN GÖRÜNTÜNÜZ ÇEKİLİYOR İşte detaylar:

Kişilerin e-posta adreslerine resmi gibi görünen bir e-posta gönderen ,Varenyky isimli zararlı yazılım kişileden gerekli bilgileri alarak hackerlara gönderiyor ve hackerlarda bu bilgiler ile fidye istiyor.İşte bu yazılımı ESET güvenlik uzmanları ortaya çıkardı;
ESET’te çalışan güvenlik araştırmacıları , kişinin paralolarını ve finansal bilgileri gibi özel bilgilerini çalan bu program aynı zamanda, kişinin pornografik içerikler izlediği zaman ekran görüntüsün ve kamerlarından çekiyor.Varenyky kişilere resmi gibi görünen bir e-posta gönderek sistemlerine zaralı yazılımı yüklüyor.


ESET, web sitesinde paylaştığı bir gönderide “Kişilere gönderilen e-postada ciddi bir telefon borçlarının olduğu ve e-postanın ek kısmında bulunan dosyaları açmaları belirtiliyor. E-postanın dili oldukça resmi ve Fransızca kullanımı e-posta da inandırıcı oluyor” ifadelerini kullandı.
Program aktif olduktan sonra parolaları ve sistem dosylarının ekran görüntülerini çalıyor.Arından e-posta olarak kullanıcılara geri gönderiyor.ESET’teki görevlilerden biri ,bu e-postalardan birini paylaştı:

  ÇEVİRİ;
  “Yüksek ihtimalle beni tanımıyorsun ve neden bu e-postayı aldığını merak ediyorsun, öyle değil mi?
  Ben birkaç ay önce senin cihazına giren bir hackerım
  Sana, senin hacklenen hesabın üzerinden bir e-posta gönderdim
  Yetişkin videoları içeren sitelerden birine zararlı bir yazılım yükledim ve tahmin et ne oldu? Siteye girdin ve eğlenmeye başladın (ne dediğimi anlamışsındır).
  Sen videoları izlerken internet tarayıcın RDP (uzaktan kontrol sistemi) gibi çalışmaya başladı ve keylogger ile tüm kişilerine ve dosyalarına ulaştım.
  Sen ziyaret ettiğin sitelere parolalarını girdin, ben de bu parolaları aldım.
  Tabii ki bu parolaları değiştireceksin, ya da çoktan değiştirdin.
  Yine de bu bir işe yaramaz, zararlı yazılımım her an güncelleniyor.
  Ne mi yaptım?
  İki ekranlı bir video oluşturdum. Birinci kısmında izlediğin videolar yer alıyor (zevkliymişsin haha…) ikinci kısımdaysa kamerandan aldığım görüntüler var.
  Virüsümü bulup silmeye çalışma! (Tüm verilerin başka bir sunucuda bulunuyor)Bana ulaşmaya çalışmaÇeşitli güvenlik hizmetleri sana yardım edemeyecek. Disk oluşturmak ya da cihazı yok etmek de sana yardımcı olmayacak. Verilerin başka bir sunucuda güvende.
  Ödemeyi yaptıktan sonra seni bir daha rahatsız etmeyeceğime emin olabilirsin. Tek kurbanım sen değilsin. Bu konuda sana hacker sözü veriyorum.
  Bana sinirlenme, herkesin bir çalışma şekli var.
  Peki, ne yapman gerekiyor?
  Bana soracak olursan ?? ABD doları küçük sırrımız için yeterli bir meblağ. Bitcoin aracılığıyla ödemeyi yapacaksın (nasıl yapacağını bilmiyorsan Google’a ‘Bitcoin nasıl alınır’ yaz)
  Bitcoin cüzdanı adresim:
  (Büyük küçük harf duyarlı olduğu için kopyala ve yapıştır. QR kod aracılığıyla ödeme yapmak için Bitpay.com adresini de kullanabilirsin.
  Önemli:
  Ödemeyi yapmak için 48 saatin var.
  (Bu e-postada Facebook Pixel kullanıyorum ve şu anda bu e-postayı okuduğunu biliyorum.)
  Bu e-posta üzerinde yaptığın her şeyi Facebook Pixel aracılığıyla takip ediyorum.
  Onlara da teşekkürü bir borç bilirim (yetkililerin kullandığı her şey bize yardımcı olabiliyor.)
  Bitcoin’leri almazsam bu videoyu içerisinde akrabalarının, iş arkadaşlarının ve daha birçoğunun olduğu tüm kişilere yollayacağım. Bu arada ödemeyi aldığım anda videoyu yok edeceğimden emin olabilirsin.”

  İnternet doğru kullanıldığı zaman çok yaralı bir icat ama maalesef kötü amaçlarda da kullanılıyor…..

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 3   Ortalama: 3.7/5]
1 Adet Yorum Yapıldı
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Adminastor
Adminastor
10 ay önce

Bu yazar bir yerden tanıdık geliyor

To Top
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x