ANASAYFA

Plakadan Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda kısa bir şekilde plakadan aracınıza yazılan bir trafik cezası olup olmadığını varsa ne kadar ceza yazıldığını anlamanız için birkaç tavsiyede bulunacağız. Bazen kullandığımız araç kendi üzerimize olmadığından trafik cezası yazılıp olup olmadığını anlamak son derece zor oluyor. İşte yapmanız gerekenler.

Plakadan borç sorgulamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok bunun için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu bir web sayfası var buradan gerekli bilgileri girerek plakaya yazılan cezanızı sorgulayabilirsiniz.

1-) Öncelikle altta bulunan url adresini kopyalayarak tarayıcınıza yapıştırın. Sayfanın açılması biraz zaman zaman alabiliyor.

https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/TrafikCezaSorgulama.aspx

Bu yazıya tıklayıp direk de gidebilirsiniz.

2-) Açılan ekranda sorgulama yapan kişiye ait bilgiler sadece güvenlik amaçlı olarak bizden isteniyor. Bunları en doğru şekilde dolduruyoruz yoksa sistem size sorgulama yapma izni vermiyor.

3-) Bilgileri girdikten sonra Doğrula diyoruz. Karşımıza gelen sayfadan Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama kısmına tıklıyoruz.

4-) Sorgulama sayfasında Araç plakasını ve ruhsatta yazan Tescil Belge Seri ve No bilgilerini girdikten sonra Sorgula diyoruz.

Hepsi bu kadar. Eğer plakasını sorgulamak istediğiniz araç size ait ise E-devlet üzerinden giriş yaparak plakaya yazılmış bir trafik cezası olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bunun bu linkten E-devlet portalına giriş yapın.

Birdahaki yazımızda görüşmek üzere. Genç Programcı instagram adresini takip etmeyi unutmayın <3 @gencprogramci

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x