ANASAYFA

Galaxy Note 10 Söylentiler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Özellik ve Herşey

Ilginç ozellikler bizi bekliyor 😁

Samsungun gelecek ultra lüks telefonu hakkında söylenen tüm söylentiler.

Samsung zaten beş telefon piyasaya sürdü, ancak serbest bırakmak için büyük bir cep telefonu daha kaldı. Not 10 olarak adlandırılan ve Not 9’un varisi olan, bu yıl bir süredir bekleniyordu ve cihaz hakkındaki söylentiler artmaya son zamanlarda başladı. Samsung‘un elinin altında birkaç tane premium telefon olmasına rağmen (örneğin, Galaxy Fold, 2.000 dolara mal oluyor) Not telefonlar Samsung’un ultra lüks çizgisinin bir parçası olarak öne çıkıyor. 2011’de piyasaya sunulan ilkGalaxy Note ve telefonlar genellikle geniş bir ekranla, ve en üst seviye donanım olarak adlandırılan gömülü bir akıllı kalem olan S Pen ile donatıldı. Kısacası, Not Samsung‘un en iyisinin en iyisidir.

Bu nedenle, telefonu çevreleyen pek çok beklenti ve merak yaşanmış olması şaşırtıcı değil. Galaxy S10 5G gibi 5G bağlantısı olabilir mi ya da Galaxy A80 gibi döner bir selfie kamerası var mı? Belki de Not 10Samsung’un Galaxy Fold‘dan sonra piyasaya çıkacağını söylediği iki katlanabilir telefondan biri olacak.

Samsung‘un Not için duyuru zaman çizelgesi çok tutarlı değil – kış, yaz ve sonbahar aylarında Not telefonlarını tanıttı. Ancak son zamanlarda, şirket bir yaz açıklamasını yapmıştı, bu nedenle Ağustos lansman tarihi mümkündür. Samsung resmi olarak bir şey söyleyene kadar, Not 10hakkında duyduğumuz en ilgi çekici muhtemel söylentileri topladık.

Söylenti: Not 10’da 6.66 inçlik bir ekran bulunabilir

Samsung‘un Note telefonları, S Pen stylus‘unu yerleştirmek ve bir verimlilik makinesi olarak öne çıkmak için genellikle cömertçe boyutta ekranlara sahip. Dedikodular, igeekphone’un yeni teknoloji bloguna göre en yeni tekrarlamanın 6.6 inç olması. Bunu 6,4 inç ekrana sahip Not 9 ile karşılaştırabilirsiniz.

Bu mutlaka telefonun genel ayak izinin daha da büyüyeceği anlamına gelmiyor. Çerçeveler inceldikçe ve telefon yapımcıları öne bakan kamerayı yeniden yerleştirme konusunda daha becerikli hale geldikçe, Not 10Not 9 ile aynı fiziksel boyutta olabilir, ancak yine de daha büyük bir ekrana sahip olabilir.

Söylenti: İki (veya dört!) Not 10s olabilir

Galaxy S10‘un kendisinde üç farklı model daha var (S10 Plus, S10E ve Galaxy S10 5G), bu yüzden Samsungilk defa birden fazla Not 10 modelini yapmaya karar verirse sürpriz olmazdı. Söylenti Güney Koreli haber sitesi ETNews’e göre sürümleri 6.28 inçlik bir Not 10 ve daha büyük bir 6.75 inçlik telefon olduğudur. Daha önce de belirtildiği gibi, LTE veya 5Gbağlantısı olan diğer modeller de tahmin edilmektedir ki bunlar toplamda dört Not 10 varyansı olacağı anlamına gelmektedir.

Söylenti: Not 10’da herhangi bir buton olmayabilir

Bazı üst düzey telefonlar parmak izi okuyucusu butonlarını telefonun yüzeyinden ekranın altına kaydırdıklarından, herhangi bir fiziksel butonu olmayan bir telefon çok geniş kapsamlı bir konsept olmayabilir. ETNews’e göre, en azından bu Not 10 için olabilir.

“Endüstri kaynaklarıdan” bahseden bir web sitesi şöyle bir açıklamada bulundu. Samsung Not 10‘un NDT tarafından geliştirilen Force Touch teknolojisini telefonun butonlarını kontrol etmek için kullanabilir. Butonlar yerine, telefonun kenarları, ne kadar sert bastığınıza bağlı olarak farklı derecelerde güç kaydedebilir; bu, telefonu açmanıza veya sesi düz bir yüzeyde ayarlamanıza olanak sağlar. Son zamanlarda, NDT Vivo iQ00 oyun telefonunu geliştirmek için Vivo ile birlikte çalıştı. Ayrıca, Vivo da anahtarsız bir telefon geliştirmek için Ocak ayında söylentileri oldu. ETNews ayrıca Samsung‘un Not 10‘a ek olarak diğer, daha orta seviye Galaxy modellerine de butonsuz bir tasarım uygulayacağını öngörüyor.

Söylenti: S Pen kendine ait bir kameraya sahip olabilir

Sadece telefona güncellemeleri almayı saymayın. Mütevazi katıştırılmış ekran kalemi, Samsung S Pen‘i güncellediğinde Not 9‘un başlatılmasında olduğu gibi, telefonun kamera deklanşörünü uzaktan tetikleyebilmesi için de yeni özellikler alabilir. Bu sefer etrafta, Patently Mobile teknoloji bloguna göre, Not 10’un S Pen’in içerisinde bir kamerası olabileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Samsung, “akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlara monteli” bir “elektrikli kalem cihazı” için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne patent başvurusunda bulundu. Telefonun “optik yakınlaştırma işlevi” olan bir kamerası olacak.

Sadece telefona güncellemeleri almayı saymayın. Mütevazi katıştırılmış ekran kalemi, Samsung S Pen‘i güncellediğinde Not 9‘un başlatılmasında olduğu gibi, telefonun kamera deklanşörünü uzaktan tetikleyebilmesi için de yeni özellikler alabilir. Bu sefer etrafta, Patently Mobile teknoloji bloguna göre, Not 10‘un S Pen‘in içerisinde bir kamerası olabileceğine dair söylentiler dolaşıyor. Samsung, “akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlara monteli” bir “elektrikli kalem cihazı” için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne patent başvurusunda bulundu. Telefonun “optik yakınlaştırma işlevi” olan bir kamerası olacak.

Söylenti: Telefon dört arka kamerası olabilir

Galaxy S10 5G‘ye benzer şekilde, Not 10‘da, teknik blog sitesi Sam Mobile’a göre arka tarafta dört kamerası bulunabilir. Duyduklarının dışında herhangi bir özel kaynağı belirtmedi. Öyleyse hem bu söylentiyi, hem diğerlerini kesin olacakmış gibi düşünmeyin.

Kanıtlara rağmen, Not 10‘daki dört kameralı bir kurulum görünmüyor. Daha önce de belirtildiği gibi, şu anda Galaxy S10 5G‘de var ve Not 10, böyle bir kamera sistemine sığacak daha fazla alana sahip olacak. Ayrıca,Note serisi genellikle Samsung‘un en üstün serisidir, bu yüzden şirket en fazla teknolojiye sahip olmak için tutarlı olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
To Top