ANASAYFA

Tuz Taneleri Artık Bitcoin Üretecek

Tuz taneleri artık bitcoin üretecek. Peki bu nasıl olacak der

Tuz Taneleri Artık Bitcoin Üretecek

Tuz taneleri nasıl bitcoin üretecek değeceksiniz. Tatbiki üretmiyorlar sadece tuz tanesi boyutunda bilgisayar sayesinde

Tuz Büyüklüğünde Bitcoin üretecek kadar güçlü bir bilgisaya

Küçük bilgisayar deyince aklımıza ilk olarak Raspberry Pi gelmekteydi. Muhtemelen, yakında aklımıza ilk gelen bilgisayabilen, Raspberry olamayacak. Çünkü 1 milimetre kare büyüklüğünde bir bilgisayar çıktı.

Solda görülen bir parmak üzerindeki fotoğrafı, sağdaki ise bir grup tuz tanesi ile karşılaştırabileceğiniz görüntüsü. Evet, o siyah leke bir bilgisayar. 

IBM tarafından çıkartılan, bit tuz kristalinden daha küçük olan bilgisayar;

x86 mimarisine sahip Birkaç bin transistöre sahip bir işlemci SRAM belleği Güneş pili hücresinin Üzerinde bir LED ve foto detektörü olan iletişim ünitesinin bulunduğu açıklandı.

Verileri işleyebilen, analiz edebilen ve iletişim kurabilen bu bilgisayarın üzerinde milyonlarca küçük transistör var. IBM ise oldukça iddialı bir tavırla ilerleyen yıllarda tuz tanelerinden de küçük ve daha güçlü bilgisayarlar göreceğimizi belirtiyor.

Henüz teknik kapasitesi hakkında açıklama yapılmayan bilgisayarın şu an bir prototip olduğu ve yapılacak testlerin ardından çeşitli alanlarda kullanılabileceği söyleniyor. IBM’in detaylı açıklamayı ilerleyen aylarda yapması bekleniyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
To Top