Kapat
Anasayfa 792 1

#1 ARDUİNO NEDİR ?

ARDUİNO NEDİR ?

Arduino, mikrokontrolcü kartları ve yazılım paketinden oluşan bir programlama platformudur. Öğrencilerden mühendislere, her kesimden insana hitap edebilmesi için kolaylık ön planda tutularak tasarlanmıştır. Kart üzerindeki mini bilgisayar (mikrokontrolcü), yazacağımız programa göre giriş ve çıkış bağlantılarını kontrol eder.

ARDUİNO İLE NELER YAPABİLİRİM ?

Arduino ile robotlar, insansız hava araçları, akıllı ev otomasyonu projeleri gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Arduino ile yapabileceğiniz projelerin tek sınırı sizin hayal gücünüzdür.
Aklınıza gelen hemen her çeşit projeyi Arduino kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

ARDUİNO IDE NEDİR ?

Arduino IDE, arduino kitleri için geliştirdiği; komutların yazılmasına, derleme işleminin yapılmasına ve son olarakta derlenen kodları doğrudan (Bilgisayarın USB portuna bağlı olan) Arduino kite yüklenmesine olanak sağlayan yazılım geliştirme platformudur. Aşağıdaki fotoğrafta Arduino IDE`nin arayüzü bulunmaktadır.

ARDUİNO

ARDUİNO IDE NASIL İNDİRİLİR ?

Buraya tıklayarak Arduino IDE indirme sayfasına gidin ==> ARDUİNO IDE

Siteye giriş yaptıktan sonra Arduino IDEyi indirmeden online olarakta kullanabilirsiniz veya sahip olduğunuz işletim sisteminize göre IDEyiindirip kullanabilirsiniz. Bir sonraki Arduinoya giriş dersinde Arduino`yu kurma aşamasından başlayarak detaylı bir şekilde anlatım olucak takipte kalın 🙂

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...

“#1 ARDUİNO NEDİR ?” üzerine 1 yorum

  1. Avatar FearlesSHarley dedi ki:

    Arduinoyla yapılan robotlar güzel oluyormu

Yorumlar kapalı.