Kapat
Oyun 560 0

2020 Yılında En Fazla Gelir Elde Eden Oyunlar

SuperData Research, Kasım 2020 döneminde hangi oyunların en fazla gelir elde ettiğini açıklayan verileri paylaştı. Oyun dünyası, Kasım 2020 döneminde Kasım 2019’a göre ciddi oranda büyüdü.

Oyun dünyası 2020 yılını eve kapanmamızın da yaptığı olumlu etki nedeniyle bir hayli canlı geçirdi. SuperData tarafından yayınlanan Kasım 2020 verileri, 2020 yılının bir önceki yıllara göre nasıl bir önem taşıdığına dikkat çekti. Dijital oyunlar, yalnızca Kasım 2020 döneminde 11,5 milyar dolarlık gelir sağladı.

| İşte En Fazla Gelir Elde Eden Oyunlar

Oyun dünyasının yaşadığı büyüme göz alıcı durumdayken SuperData, Kasım 2020 döneminde en fazla gelir elde eden yapımları da sıraladı. Yukarıdaki grafiğe göre PC platformunda en fazla gelir elde eden yapımların başını World of Warcraft West çekti. İkinci sıradaysa League of Legends yer aldı.

Call of Duty serisi, son çıkan iki oyunuyla da bu ayın en fazla gelir elde eden yapımları arasında gözüktü. 13 Kasım’da piyasaya sürülen Black Ops Cold War, listenin 6. sırasında kendine yer bulurken Modern Warfare 10. sırada yer aldı. Ubisoft’un Assassin’s Creed Valhalla’sı da 8. sırada gözüktü.

Konsol tarafında zirve Call of Duty: Black Ops Cold War’a ait. İkinci sırada NBA 2K21, üçüncü sırada Watch Dogs: Legion ve dördüncü sırada Assassin’s Creed Valhalla yer aldı. Mobil taraftaysa liste Free FirePokemon GORoblox ve Peacekeeper Elite olarak sıralandı.

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...