Kapat
Anasayfa 804 0

2020’de Kablosuz Şarj Teknolojisinde Hangi Gelişmeler Olacak?

2019 yılı kablosuz şarj cihazları için de farklı bir yıl oldu, markalar yeni teknolojilerini kullandıkları cihazlarını piyasaya sürdü. 2019 yılında çıkan telefonların büyük bir çoğunluğu, kablosuz şarj desteği ilebirlikte geldi. Ancak bugünün teknolojisi kullanıcıları pek de memnun etmiyor çünkü, şu anda kablosuz şarj teknolojisi, yeteri kadar hızlı değil. Bunun en büyük sebebi ise akıllı telefonların kablolu hızlı şarj destekleri,.Her geçen yıl biraz daha hızlanıyor ve telefonlar, çok ama çok kısa sürelerde şarj oluyorlar. 2020 yılında kablosuz şarj teknolojisi nasıl bir gelişme gösterecek?

Xiaomi

Yaklaşık 5 senedir en çok konuşulan akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Xiaomi, 2019 yılına da yenilikçi teknolojileri ile damga vurdu. Şirketin yeni piyasaya sürdüğü Mi 9 Pro 5G modeli, 30 watt kablosuz şarj desteğine sahip. Pek çok akıllı telefonun bu şarj gücünü kablolu şarjda veremezken, Xiaomi bu hızı kablosuz platformda veriyor ve ön plana çıkarıyor. Bakalım Xiaomi 2020 yılında karşımıza nasıl çıkacak.

Apple

Teknoloji devi Apple, iPhone’lara getirdiği yeniliklerle akıllı telefon piyasasının trendlerini belirleyen şirket konumunda. Apple, kablosuz şarj teknolojisine rakiplerinin aksine geç geçiş yaptı ve bu konuda bir süre rakipleri tarafından alay konusu haline getirildi. Her ne kadar çoğu apple kullanıcısı, kablosuz şarjdan çok type-c girişe sahip hızlı şarj olabilen bir şarj cihazı istese de kablosuz şarj kısmında da beklentileri 2020 yılında yüksek.

OnePlus 

Çinli bir başka teknoloji üreticisi olan OnePlus, henüz kablosuz şarj kısmında bir girişimde bulunmuş değil ancak çıkan haberler OnePlus’ın gelişmiş bir kablosuz şarj teknolojileri üzerinde çalıştığını gösteriyor. Şirketin 2020 yılında kablosuz şarj desteği sunmaya başlaması bekleniyor.

Burak Eti {Burak Eti}