ANASAYFA

ABD Başkanı Trump hacklendi! Kirli çamaşırları 42 milyon dolar ediyor

Geçtiğimiz hafta birçok ünlü ismin çalıştığı bir hukuk firmasını hedef alan REvil fidye yazılım grubu, bu sefer de AND Başkanı Donald Trump’ı hedef aldı. Trump’tan 42 milyon dolar isteyen grup, aksi taktirde kendisinin tüm ‘kirli çamaşırlarını’ ortaya dökeceklerini söyledi.

Gurup, bir hukuk firmasının bilgisayar sisteminin veri tabanına hacklemişti. Madonna, Lady Gaga ve Nicki Minaj birçok ünlü ismin çalıştığı firmanın 756 GB’lık verisi bu gurup tarafında çalınmıştı. Bu veriler arasında gizli sözleşmeler, e-posta adresleri, açıklanmayan sözleşmeler ve yazışmalar yer alıyor.

Grup, 14 mayıs tarihine kadar 21 milyon dolar talebinde bulunmuşlardı ancak New York hukuk firması bu parayı ödemeyi reddetmişti. Grup, miktarı iki katına çıkararak 42 milyon dolar yaptı ve Donald Trump’ın gizli verilerini açıklamakla tehdit etti.

Grup, yayınladığı fidye yazısında ” Fidye artık 42.000.000 dolar. Yayınlayacağımız diğer kişi Donald Trump. Devam eden bir seçim var ve tonlarca kirli çamaşırını bulduk. Sayın Trump, eğer başkan olarak kalmak istiyorsanız onları uyarın, aksi halde bu hırsınızı sonsuza kadar unutabilirsiniz. Ve siz oy verenler, böyle bir yayından sonra kesinlikle onu başkan olarak görmek istemezsiniz. Son tarih bir hafta”

Grup, fidye kripto para olan Monero şeklinde talep etti ancan daha yüksek bir talep ödenmesi halinde Bitcoin de kabul edeceklerini söyledi. Grubun hukuk firmasıyla hiç çalışmamış  olan Trump’ın verilerini nasıl elde ettiği konusuysa halen net değil.

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 4   Ortalama: 4.8/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x