Kapat
Anasayfa 367 0

AMD, Linux Oyun Deneyimini Geliştirmeye Hazırlanıyor

AMD, yeni açtığı iş ilanı ile Linux kullanıcıları için GPU sürücülerinde iyileştirmeler yapmaya odaklanacak.

Bildiğiniz üzere her oyun Linux için uyumlu olarak çıkmıyor. Çıkış yapsa bile çeşitli optimizasyon ve performans sorunlarıyla karşılaşmanız olası durumlardan. Windows oyunlarını Linux üzerinde oynamak için ise çeşitli yöntemler mevcut.

AMD, Linux için GPU sürücüleri üzerinde çalışmak üzere yeni bir ‘Linux Kernel Developer’ iş ilanı açtı. Pozisyon AMD’nin Teksas’taki kampüsü için açıldı. Baş geliştirici, Linux için grafik sürücüsünü tasarlamaya ve bakımına odaklanacak.

İş tanımı ise şu şekilde;

  • Linux açık kaynaklı grafik aygıt sürücüsü (AMDGPU) ve diğer yazılım bileşenlerini tasarlamak, optimizasyon ve bakımını yapmak için küresel yazılım mühendisliği ekibinin bir parçası olarak çalışabilecek.
  • Sorun giderme, hata ayıklama ve hata düzeltme dahil GPU aygıt sürücüsüyle ilgili raporları çözebilecek.
  • AMD GPU ve APU ürünleri için Linux açık kaynak sürücüsü üzerinde yazılım özelliklerini belirleme, tasarlama ve uygulama aşamasını yürütebilecek.

Bu iş tanımı GPU sürücülerinde geniş ve önemli bir çalışma alanını konu alıyor ve AMD’nin belirttiği gibi destekleyici iş istasyonu, veri merkezi ve son kullanıcı kitlesini de kapsıyor. Bu gelişmeler Linux yüklü bilgisayarlarında oyun oynamak isteyenler için oldukça iyi bir haber.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...