Telefon

Android Cihazları Hızlandırmanın 5 Yolu!

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Sizinde Android cihazınız yavaşladı mı? Eskisi gibi akıcı değil mi? Oyunlarda performansı düştü mü?. Eğer cevabınız ”evet” se doğru yere geldiniz. Gelin hep birlikte cihazımızı nasıl hızlandırabiliriz ve performansını nasıl arttırabiliriz öğrenelim. Sizler için 10 farklı madde hazırladık. İşte tüm yöntemler…

1 – Gereksiz Ögelerden Kurtulun

Akıllı telefonunuzdaki fazlalıklar performansınızı baltalayan en büyük unsurlardan biri. Depolama alanınızdaki fazlalık fotoğraflar, videolar, uygulamalar ve benzeri her dosya oyun oynarken ki bekleme sürelerinizi etkileyebilir. Eğer fazlalıklar sınıra ulaştıysa oyun sırasında takılmalar bile yaşayabilirsiniz. Bu yüzden düzenli aralıklarla temizleyin.

2 – Ana Ekranı Temizleyin

Yavaş işlemcili ve RAM’i düşük telefonlarda ana ekranı temizlemek hız katabilir. Canlı duvarkağıtları, fazla sayıda widget yük bindirir.

3 – RAM’i Boşaltın

RAM temizleme uygulamaları yerine, güç tüketen uygulamayı sonlandırın! En son kullandığınız uygulamalar kısmını belirli aralıklarla, 3. Parti bir uygulama kullanmadan kapatın.

4 – Yazılım Güncellemelerini Yükleyin

Her şey normal gözükürken neden güncellemekle uğraşayım ki diye düşünebilirsiniz. Güncelleme yapılırken beklemek istemeyebilirsiniz. Ancak daha sonra canınızın çok daha fazla sıkılmamasını istiyorsanız yazılım güncellemeleri için çıkan uyarıları dikkate almalısınız. Cihazınızı hızlandırmanın yollarından bir tanesi de güncellemeleri aksatmamaktır.

5 – Cihazını Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Cihazınızın telefon fabrika ayarları sıfırlama işlemi yapmadan önce kişisel bilgileriniz, fotoğraflarınız veya rehberiniz gibi korumak istediğiniz verilerin yedeklerini almayı unutmayın.

Android cihazımızı 5 maddede nasıl hızlandıracağımızı öğrendik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Genç Programcı Youtube Kanalımızı Takip Etmeyi Unutmayın 😀

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
To Top