Haber

Apple Çin’deki Üretimini Azaltmaya Başladı!

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Apple’ın bir süredir tartışılan Çin’den farklı ülkelerdeki üretim süreci ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bazı kullanıcıların paylaştığı görseller ile birlikte Apple’ın Çin dışı üretim sürecine başladığı ortaya çıkmış oldu. İlk olarak da anlaşıldığı kadarı ile AirPods Pro üretim yeri ile ilgili değişiklik yapılmış.

Apple’ın büyük ölçüdeki üretimleri, Çin kapsamında gerçekleştiriliyor. Bir süredir de sadece Çin’deki üretim ile yetinilmemesi, farklı ülkelerde de üretim sürecine başlanması gerektiği yönünde açıklamalar bulunuyordu. iPhone da bu süreçte ismi geçen ürünlerden oluyordu. Bazı iPhone modellerinin Hindistan’da üretilmesi yönünde de bilgiler açıklanmıştı.

Nitekim yeni örnek de AirPods Pro üretim yeri oldu. Ancak tamamıyla üretimin Vietnam tarafına çevrildiğini söylemek doğru olmayacaktır. Çin’de de üretimler eş zamanlı olarak devam ediyor gibi görünüyor. Anlaşıldığı kadarı ile üretim iki farklı ülkeye çıkartılmış oldu. Apple’ın bu haberler ile ilgili yorum yapmadığına da dikkat çekiliyor.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
To Top