Kapat
Anasayfa 126 0

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic Attention Token (BAT), Türkçe ifadeyle Temel İlgi Token’ı, Blockchain tabanlı bir dijital reklamcılık ağıdır. Birçok sorunu dikkate alan BAT ekibi yeni bir çözüm geliştirdi: Brave + Basic Attention Token. Brave zararlı reklamların engellendiği ve yayımcıların para ödülü kazandığı bir tarayıcı. BAT platformu Brave’le koordineli olarak çalışıyor.

Resim

BAT Token Kazanma

Brave tarayıcısı kullanıcının nerede zaman harcadığını takip ederek yayımcıları BAT token’ıyla ödüllendiriyor. Aracılar devreden çıktığı için kazanç artıyor, kullanıcılar ilgi alanlarına göre reklamlarla karşılaşıyor ve reklamcılar yaptıkları harcamayla ilgili daha kapsamlı bilgilere erişebiliyor.

Basic Attention Token Yorum

Açık-kaynaklı, şeffaf, merkezsiz ve etkili; . Platform yayımcılar, reklamcılar ve kullanıcılar arasında değiş tokuş edilebilen yeni bir token’a dayalı işliyor ve dijital reklamcılığın verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

Basic Attention Token’in Kurucuları Kimlerdir?

Brave’deki görevinden önce Eich, Mozilla’nın kurucusu ve CTO’suydu ve 1995’te JavaScript’i icat etti. Ayrıca, 2004’te dünyanın en popüler web tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox’un lansmanına yardım etti. Aynı şekilde Brian Bondy, Brave ve Basic Attention Token’in CTO’su olarak katılıyor. Bondy, daha önce Mozilla’da kıdemli yazılım mühendisi, Corel Corporation’da yazılım geliştirici ve Khan Academy’de yazılım geliştirme lideri olarak çalışmış çok deneyimli bir mühendistir. Eich ve Bondy, birlikte 50 yılı aşkın bir yazılım geliştirme deneyimine sahiptir.

Toplamda, BAT web sitesi, çoğu geliştirme, mühendislik veya araştırma geçmişine sahip 16 ekip üyesini listeler.

Basic Attention Token’ı Farkı Nedir?

Bunun dışında, Brave küçük bir komisyon alır ve geri kalanı yayıncılara ve kullanıcılara dağıtılır. Bu kullanıcılar daha sonra biriktirdikleri ipuçlarını toplamak için güvenli bir şekilde platforma kaydolabilir.

Burak Eti {Burak Eti}