Kapat
Anasayfa 1.642 0

C++ | Oyun Hile Yazılımı Dersleri #1

Konu 1: Giriş

Merhaba arkadaşlar, hile konuma çok talep geldiğinden ve forumda hile yazılımlarıyla alakalı çok az konu olduğu için böyle bir seri başlatmaya karar verdim talep gelirse devam edeceğim.

Konu 2: Mantık

Video oyun hileleri genellikle hafızadaki oyun verilerini (canınız, mermi sayınız vs.) gibi değerleri değiştirmesiyle çalışır.

Hileler ikiye ayrılıyor;

1- Oyunundan bağımsız olarak dışardan etkili çalışanlar hileler(External) Internala göre hazırlanması daha kolaydır.

2- Oyunun fonksiyonlarını vs. kullanarak oyunu içinden değiştiren hileler (Internal) External’a göre daha hızlıdır ancak hazırlanması çok zordur.

Biz bu konumuzda dışarıdan etkili yani External hilelere bakacağız.

Konu 3: Hileyi Yazacağımız Oyun

Internette bir çok kaynak olduğundan ve çok rağbet gören bir oyun olduğundan dolayı hileleri yazacağımız ana oyunu Counter Strike: Global Offensive olarak belirledim.

Konu 4: Bilmemiz Gereken Bilgiler ve Kullanacağımız Programlar

1- Sağlam C++ Bilgisi

2- Visual Studio

3- Cheat Engine

Lütfen öncelikle forumdan veya başka bir kaynakdan C++ öğrenin ardından Visual Studio’yu indirin. Cheat Engine işimize yarayabileceğinden onu da indirmekde fayda var.

Konu 5: Hangi Tür Hile Bizim İçin İdeal

External: Hazırlanması kolay ve çok fazla C++, Tersine Mühendislik bilgisi gerekmiyor.

Internal: Hazırlanması zor ancak external’dan daha çok işlem yapma olanağı veriyor, programın verilerini içinden değiştirdiği için external’a göre daha hızlı ancak iyi seviyede C++ ve Tersine Mühendislik bilgisi gerektiriyor.

VAC Ban’a gelince ikisinin de yakalanma olasılığı nerdeyse aynı.

Hileleri kullanırken ban yemek istemiyorsanız, hilenizin topluma açık yani herkesin erişebileceği bir hile olmadığından ve hilelerinizi denerken oyunu -insecure (merak etmeyin buna sonra değineceğim) parametresiyle başlatmayı unutmadığınızdan emin olun.

Konu 6: Programa Giriş

Öncelikle Visual Studio’yu açıyoruz ardından yeni bir Visual C++ Boş Konsol Uygulaması (exe) oluşturuyoruz adını istediğiniz gibi bir ad koyabilirsiniz.

Burak Eti {Burak Eti}