ANASAYFA

CSS Nedir? Ne İşe Yarar? Öğrenmesi Zor Mu?

Css nedir ne işe yarar hakkında bilgi verdim …

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Herkese merhaba arkadaşlar her gün sitemize makale atıyorum bildiğiniz gibi eğer sizde sitemizde yazar olmak editör olmak istiyorsanız bana e-posta atarak ulaşabilirsiniz (kvanc_akgul64@hotmail.com) evet gelelim bugün’ün makalesine Html i bilenlerin css i de bilmeleri lazım 🙂 çok eğlencelidir öğrenmeside kodlamasıda gelin neymiş bu css bi göz atalım.

Css açılımı Cascading Style Sheets olarak yapılan Türkçesi Basamaklanmış Stil Katmanları anlamına gelen bir site veya kod dizininin görsel hale getirilmesindeki en çok kullanılan kodlama türüdür. İyi bir yazılımcı, programcı olsanız dahi sistemin çalışmasını sağlayan kodların yanısıra yaptığınız yazılımın görsel boyutu da son kullanıcı için oldukça önemlidir. İşte tam bu noktada Css yaptığınız yazılımların kullanıcı noktasındaki görsellik boyutunda sizlere çok fazla bir kolaylık sağlıyor. 

Css Faydaları:

  • Css kodlarını harici bir dosyada tutarsanız tek bir yerden tüm sitede değişiklik yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz alanlarda geçişler gibi görsel efektler yaratabilirsiniz.
  • Nesnelerin konumlarını tek bir yerden değiştirebilirsiniz.
  • Tablet, telefon, masaüstü için farklı ebatlarda tasarımlar yapabilirsiniz.
  • Boyutlandırma oldukça kolaydır.

Örnek vermek gerekirse bir binayı ele alabiliriz bu örnekte bina nın iskeletleri Html iken dışardan güzel görünmesini sağlayan boya vs Css dir .

Örnek

Css birazda olsa kafanıza kazınmıştır sanırım artık Web ile uğraşacağım diyorsanız ilk Html den başlayın sonra css ondan sonra php veya javascript html ve css 1 haftada öğrenilebilir lakin programlama dillerinde baya zorlanabilirsiniz umarım yazımı beğenirsiniz <3

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]
To Top