Kapat
Algoritma 907 0

Dev C++ Kurulumu

Merhaba arkadaşlar; C Dersleri için İde önerilerinden ilkiyle başlamak isttiyorum. Eğer hafif ve basit bir compiler istiyorsanız Dev-c++ tam aradığınız özelliklere sahip. Şahsen kötü yorumları her ne kadar fazla olsa da basitliği ve düşük dosya boyutu ile bence tercih edebileceğiniz bir İde olarak görünüyor.
Peki nası İNDİRECEĞİZ?
İlk başta http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html adresine girerek Alt tarafta bulunan Download başlığını bularak kurulum dosyasını indirmeniz olacaktır.

  • Dosyayı indirin.
  • Basit kurulum yapın.
  • Kurulum bitince; default ayarları belirleyin ( Türkçe, Tema vs.)

Gördüğünüz gibi kısa sürede kurulum tamamlandı. Şimdi proje açarak devam edelim.

  • Dosyaya tıklayın ve Yeni sekmesine tıklayıp projeye basın.
  • Karşınıza çıkan tabloda Basic tablosunda Console Application seçeneğine tıklayın ve alt tarafta C projesi olduğunu tanımlayın
Screenshot_2

Bu platform içinde artık proje oluşturma işlemini tamamladınız. Şimdi yapmanız gereken şey, derslere devam ederek C Dilini öğrenmek için basit adımları takip etmek olacaktır. Olabildiğince herkesin anlayabileceği ve anladığını geliştirebileceği şekilde sizlere yardımcı olacağım.

Bu eğitimler; basit console uygulamaları, robotik alanda ilerlemeler ve C++ alt yapısı oluşturmak adına ilerleyecek yapıda olmasını umut ederek yazıyorum.
KÜÇÜK BİR ÖRNEKLE BAŞLAYALIM ;
Ekrana birşeyler yazdrımayı deneyelim.

Daha sonra Ctrl+F9 ile programınızı derleyin.(Kaydetme ekranı gelirse kaynak dosyanızı kaydedin.)Sonrasında ise Ctrl+F10 ile programı çalıştırın.Aşağıdaki ekranı görüyorsanız sorun yok demektir.

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...