Kapat
Anasayfa 443 0

Elive Linux Nedir ?

Elive Linux ,Debian tabanını kullanan biricik Linux distrolarından birisidir. 2006 yılında hayatımıza giren Elive Linux yılda üç veya dört tane güncelleme alıyor. Bu sene iki kez güncelleme alan Elive, son güncellemesini 5 Nisan tarihinde aldı. Sanal makine için .vdmk uzantılı kalıpları da olduğu için cihazınızda rahatlıkla test edip kullanabilirsiniz.

32 ve 64 bitlik mimarilere desteği olan Elive Linux, otomatik tanımı ile çoğu driverleri önceden tanımlayabiliyor ve lokasyonu da tespit edip saat,tarih gibi ayarlamaları kendisi hallediyor.Ayrıca çoklu dil desteği de mevcuttur.

Çoğu Linux dağıtımda olduğunun aksine gibi Elive’de de web tarayıcı , video ses oynatıcı programlar kurulu olarak geliyor.Yeni sürüm, Kullanıcıların bilgisayarı kapatma, askıya alma, hazırda bekletme veya hatta kilitleme işlemleri için sağlanan yeni bir araçla elive-pm ile geliyor. 

Ayrıca dağıtımımız Enlightenment arayüzünü kullanmaktadır.

Detaylı bilgi için: https://www.elivecd.org/

İndirmek için: https://www.elivecd.org/download/

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...