Kapat
Anasayfa 578 0

En Çok Kullanılan 5 Hack Tools!

Bu yazımda sizlere en iyi, en çok kullanılan hack toollarından 5 tanesini neler olduklarını ve ne işe yaradıklarını sizlere anlatacağım. Devamı yazımızda…

5 – John the Ripper

John the Ripper, özgür bir parola çözme yazılım aracıdır. Başlangıçta Unix işletim sistemi için geliştirilen bu araç, şimdi 15 farklı platformda çalışmaktadır. 

4 – THC HYDRA

Birçok uzak erişim protokolüne şifre deneyen en ayrıntılı programlardan birisidir. FTP, http, vnc, smtp,pop3,rdp, telnet gibi protokolleri destekler. Bu protokollere sözlük saldırısı gerçekleştirebilir. Hackerların en çok tercih ettiği ve kullandığı programlardandır. Ayrıca; bu yazılım, Windows ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilmektedir ve komut satırı aracıdır.
Büyük güvenlik açıkları sayısı biri şifreleri, gibi her şifre güvenliği çalışma gösterir.

3 – METASPLOİT

Metasploit Projesi, güvenlik açıkları hakkında bilgi sağlayan, sızma testleri ve IDS imza gelişmesinde yardımcı olan bir bilgisayar güvenlik projesidir. Metasploit’i detaylı öğrenmek ve incelemek isterseniz bu yazımıza göz atabilirsiniz.

2 – Wireshark

Wireshark, ücretsiz ve açık kaynaklı bir paket çözümleyicisidir. Ağ sorunlarını giderme, çözümleme, yazılım ve iletişim protokolü geliştirme, paket analizi yapma ve eğitim amaçlı olarak kullanılır. Esas olarak Ethereal adıyla başlayan proje, ticari marka sorunları nedeniyle Mayıs 2006’da Wireshark olarak yeniden adlandırıldı.

1 – Nmap

Nmap, bilgisayar ağları uzmanı Gordon Lyon tarafından geliştirilmiş bir güvenlik tarayıcısıdır. Taranan ağın haritasını çıkarabilir ve ağ makinalarında çalışan servislerin durumlarını, işletim sistemlerini, portların durumlarını gözlemleyebilir.

Birdahaki yazımızda görüşmek üzere <3

[Toplam: 7   Ortalama: 4.1/5]
İbrahim Şener

İbrahim Şener {İbrahim Şener}

Konya'da yaşayan, 17 yaşında, teknoloji meraklısı ve şakacı kişiliğiyle dikkat çeken İbrahim Şener; şuanda teknoloji ve yazılım ile ilgili haberler yapıp ,makaleler yazarak kendini geliştirmektedir.