Kapat
Anasayfa 570 0

En Çok Para Kazandıran Yazılım Dalları

Bilgisayar kullanımının artışı ile birlikte, yazılım denilen kavram hayatımıza girdi ve kısa sürede yazılım sektörü büyüyerek günümüzün en çok para kazandıran iş kollarından biri haline geldi. Bir çok Yazılım Dalları var. Bu yazıda size getirisi fazla olan bazı yazılım dallarından bahsedeceğim.

Oyun Yazılımları

Oyun yazılımı bu sektörde en çok para kazandıran daldır. Uygulama mağazalarında milyonlarca uygulama görüyoruz, mobil cihazlar da gelişiyor. Akıllı telefon kullanan kişi sayısı da günden güne katlanarak artmakta. Yani hal böyle olunca bu büyük kitleden para kazanmak isteyen kişi sayısı artıyor.

Sonuç olarak arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gibi çok rağbet gören uygulamalarla oyun yazılımları gelecekte de en çok kazandıran dal olmaya devam edecek gibi duruyor.

Silah Teknolojileri İçin Geliştirilen Yazılımlar

Bizim için ne kadar üzücü bir olay olsa da dünya da savaşlar var ve olmaya devam ediyor. Bitecek gibi durmayan bu savaşlar için geliştirilen yazılımlar oldukça iş görüyor. Güçlü ülkeler her gün yeni teknolojilerden yararlanarak silahlarını güçlendirmeye devam ediyor. Bu yüzden bu silah yazılımları ülkeler için oldukça önemli olan bir daldır. Bunun için belli bir sermaye ayrılır, yatırımlar yapılır.

Telefon Yazılımları

Yazılım Dalları arasında Telefon yazılımları da oldukça rağbet gören yazılım dalıdır. Günümüzde telefon kullanmayan hatta akıllı telefon kullanmayan sayısı yok denecek kadar az seviyede. Bu yüzden bu artışla beraber telefonlara sürekli yeni özellikler geliyor. Bu özellikleri ekleyerek telefonların geliştirilmesi, telefon yazılımlarını geçmişten geleceğe en çok kazandıran yazılımlar arasında tutuyor.

Otomotiv Yazılımları

Otomotiv yazılımları dünyanın her yerinde oldukça para kazandıran bir yazılım dalıdır. Her yerde gelişimine devam eden bu sektörde Otomotiv şirketleri, yaptıkları yazılımlarla birçok uygulama geliştiricisine göre çok daha fazla para kazanmaktadır.

Sonuç olarak yazılımda hangi alana yönelirseniz yönelin karşılığını iyi bir şekilde alacağınızı düşünüyorum. Bu yüzden kendinizi geliştirmeyi ve bu alanda istikrarlı bir şekilde ilerlemeyi ihmal etmeyin.

Bir sonraki yazı da görüşmek üzere.

Ela Kaşcıoğlu {Ela Kaşcıoğlu}