Kapat
Programlar 527 0

En iyi 10 Ekran Kaydı Programı

Ekran kaydediciler, bilgisayarın veya herhangi bir cihazın ekranını kaydetmek, yani ekranda devam eden etkinlikleri kaydetmek için kullanılan kullanışlı araçlardır. Sizler için 10 adet ekran kaydedici programı önerisinde bulundum. Kolay gelsin 🙂

1 – OBS Studio

OBS veya Open Broadcaster Software, videolarınızın uzunluğuna herhangi bir sınırlama olmadan hem yüksek çözünürlükte kayıt hem de akış (canlı yayın) sunan ücretsiz bir ekran kaydedicidir.

2 – Bandicam

Bandicam, ekran ve oyun yakalamayı destekleyen sağlam bir ekran kayıt uygulamasıdır. Video kalitesinden ödün vermeden yüksek bir sıkıştırma oranı kullanır. Bandicam saniyede 120 kare hızında 4K ultra yüksek çözünürlüklü videolar çekmeyi mümkün kılar.

3 – Screencastify

Screencastify, Google Choreme üzerinden çalışan başka bir ekran kayıt uygulamasıdır. İster deneyimli ister acemi bir video oluşturucu olun, Screencastify’in tüm önemli seçenekleri sunduğunu göreceksiniz. Ekran kaydettiğinizde, Screencastify videoyu Google Drive’ınıza otomatik olarak kaydederek işin zor kısmını sizin için halleder.

4 – Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic, hem web kamerasını hem de ekran kayıtlarını destekleyen çevrimiçi bir ekran kaydedici ve video düzenleyicidir.

5 – Camtasia

TechSmith’in Camtasia özelliği, bilgisayarınızda profesyonel görünümlü videolar çekmeyi ve hazırlamayı kolaylaştırır. Bir masaüstü veya iOS cihazınızdan hem ses hem de video kaydedebilir ve yarıca kaydınıza kişisel bir unsur eklemek için için web kameranızı yakalayabilirsiniz.

6 – ShareX

Bu açık kaynaklı ekran kayıt yazılımı, video çekmek için idealdir. Kayıtlarınıza filigran veya süre sınırı koymaz ve ayrıca dosyanızı video yerine GIF olarak kaydetme seçeneğine de sahip olursunuz. Video dosyası paylaşım özellikleri ShareX’in en büyük avantajıdır. çünkü kayıtları doğrudan YouTube’a veya vb. platformlara yüklemek kolaydır.

7 – Ezvid

Ezvid, dünyanın en kolay ekran kaydedicisi olduğunu iddia ediyor ve bu gerçek olabilir. Ezvid’in netliği, ürünün hızı ile artırılmıştır: özellikle kullanıcıların zamanından tasarruf etmek için tasarlanmıştır, videoları birkaç dakika içinde oluşturmanıza ve doğrudan YouTube’a yüklemenize yardımcı olur.

8 – Flashback Express

Blueberry Software tarafından kullanıcılara sunulan Flashback Express, ekranı, web kamerasını ve sesleri kaydedebilen ücretsiz bir ekran yakalama yazılımıdır.

9 – Icecream Screen Recorder

Icecream Apps tarafından hazırlanan Icecream Screen Recorder, çok temel video düzenleme özelliklerine sahip bir ekran kaydedici arıyorsanız iyi bir tercih olabilir.

10 – Windows 10 Yerleşik Uygulaması ( XBOX Game Bar )

Windows 10’da oyun kliplerini ve ekran görüntülerini yakalamak isteyenler için önceden yüklenmiş bir oyun çubuğuna sahip olmasına şaşırabilirsiniz. Oyun çubuğunu açmak için Windows tuşu + G tuşlarına basın.

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...