Kapat
Anasayfa 1.539 0

En İyi 14 Hacker Filmi

Bu yazımda sizlere en beğendiğim hacker filmlerinden bir liste yaptım umarım beğenirsiniz liste derken sıraya koymadım çünkü hepsi birbirinden kaliteli ve güzeldi <3 <3

1-Hacker-BlackHat (2015)

BlackHat

Global siber suç dünyasında geçen hikaye, izinli bir mahkûm ile onun Amerikalı ve Çinli ortaklarının, üst düzey bir siber suç ağının peşinden Chicago’dan Los Angeles, Hong Kong ve Jakarta’ya kadar gitmelerini konu alıyor.

2-Hackers (1995)

Genç çocuk, US Gizli Servisi tarafından bir bilgisayar virüsü yazdığı için tutuklanır ve 18 yaşına kadar bilgisayarla ilgili herhangi bir şeyi kullanması da yasaklanır. Yıllar sonra o ve onun birkaç arkadaşı tehlikeli bir virüs keşfederler fakat bu virüsü durdurmak için karşılarına kötü bilgisayar korsanını ve Gizli Servis’i alacaklardır.

3-Şifreciler / Sneakers (1992)

Bilgisayar uzmanı Martin Bishop, hacker’lardan oluşan bir takımın lideridir. Ancak hükümet ajanları “şifrecilere” gizli bir operasyonu yürütmeleri için şantaj yaptığında Bishop’un geçmişi peşini bırakmaz.

4-Kod Adı Kılıçbalığı / Swordfish (2001)

ABD çapında uyuşturucuyla mücadeleden sorumlu DEA, ‘Kılıçbalığı’ kod adlı operasyonunu 1986 yılında iptal edince, 400 milyon dolar gibi yüksek miktarda kara para, kimsenin kullanamayacağı bir biçimde açıkta kalmıştır. Aradan geçen 15 yıllık süre içinde faizlerle 9.5 milyara çıkan bu birikimde gözü olan biri vardır lakin şifreyi kırmak için Usta bir Hacker a ihtiyaç vardır…

5- Zor Ölüm 4.0

Tespit ettiği bir bilgisayar korsanını yakalamış giderken çok daha büyük bir bilgisayar çetesinin tüm ülkenin bilgisayar sistemlerine girerek ülkedeki yaşamı çökertmek üzere olduğuna tanık olur. Trafik lambalarından başlayarak bütün sistemler teker teker çökmektedir. Ülkenin bütün bilgisayar altyapısı korsanların eline geçmekte ve ülke ekonomisi başta olmak üzere herşey tehlike altındadır.

6-Ben Kimim? / Who Am I 

25 yaşında asosyal bir bilgisayar dehası olan Benjamin, çevrimiçi aktiviteleriyle karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker ve onun CLAY adlı hacker grubuna katılır. Gizli tuttukları kimlikleriyle CLAY öyle iyi işler ki Alman Gizli Servisi ve Europol peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.

7-Matrix / The Matrix

Saygın bir yazılım şirketinde çalışan Thomas Anderson, gecelerini “Neo” adı altında program kırarak ve Matrix’i araştırarak geçirir. Esrarengiz şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simulasyon olduğu gerçeğini öğrendikten sonra ordan kurtarılır ve Morpheus’un önderliğindeki ekibe katılır. Neo gerçek dünyada ilk nefesini aldıktan sonra simulasyona tekrar girerek Matrix’in ne olduğunu kavrayacak ve kurtarılma nedenini öğrenerek gelişen olaylar çerçevesinde yeni kimliğini tanımaya çalışacaktır.

8- Kartal Göz/Eagle Eye

2008 yılında karşımıza çıkmış, aksiyon dolu bir hacker filmi. Shia LaBeouf’un başrolde oynadığı film, monoton giden bir hayatın bir anda çılgın bir aksiyon filmine dönüşmesini konu alıyor. Her şey başrol karakterimize gelen bir telefonla başlıyor. Zamana karşı yarış içerisinde, “Sorgulama, sadece yap.” baskısıyla ilerleyen film son derece keyifli bir yapım olmuş. Hacker filmleri listenizde Eagle Eye’a kesinlikle bir yer ayırmanız gerekiyor.

9-Snowden

Dünya gündemine damgasını vurmayı başaran, eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanı Edward Snowden bu filmde ele alınıyor. 2016 yılında beyaz perdeye yansıyan filmde Snowden tarafından ortaya çıkarılan NSA’in kanun dışı takip teknikleri ve daha fazlası öne çıkıyor. En iyi hacker filmlerinden biri olarak nitelendirilen Snowden’i izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Filmin yönetmenliğini Oliver Stone, başrollerini ise Joseph Gordon-Levitt ve Shailene Woodley üstleniyor.

10-Açık Pencereler (Open Windows)

Nick adında bir adam online bir yarışmaya katılır ve ödül olarak çekici bir aktris olan Jill ile tanışma fırsatı yakalar. Fakat Chord adında biri Nick’i arayarak, Jill’in akşamki tanışma yemeğine katılamayacağını ve durumu düzeltmek adına Jill’in kişisel bilgisayarının kamerasından onu canlı olarak izleyebileceğini belirtir. Başlangıçta her şey güzeldir, ancak daha sonra Jill’in başının dertte olduğu ortaya çıkar ve Nick de onu kurtarabilmenin yollarını aramaya başlar.

11-Oyun (Nerve)

“Şişe Çevirmece” olarak da bilinen “Doğruluk mu, Cesaret mi?” oyunun sanal gerçeklik versiyonu olan Nerve, aslında bu oyunun sadece cesaret kısmından oluşmaktadır. Lise öğrencisi Vee ise bu oyuna katılmaya karar verir. Başlarda oldukça eğlenceli bir oyun olan Nerve, sonradan oyunun izleyenleri tarafından manipüle edilir ve gerilim dolu anlar başlamış olur.

12-Siber Zorbalık (Cyberbully)

Game of Thrones dizisinde Arya Stark karakterini canlandıran başarılı oyuncu Maisie Williams’ın başrolünde oynadığı Siber Zorbalık (Cyberbully), 2015 yılının en iyi hacker filmlerinden bir tanesiydi. Olayların sadece bir oda içerisinde geçmesine rağmen, gizem ve gerilimi sonuna kadar yaşattığı Siber Zorbalık; tabiri caizse “ibretlik” bir filmdir. Sosyal medyanın adeta elimiz ayağımız olduğu şu günlerde, genç bir kızın hesapları hacker tarafından çalınıyor. Ayrıca bu hacker; elinde genç kızın özel fotoğraflarının bulunduğu belirtir ve kıza şantaj yaparak vermiş olduğu emirleri yerine getirmesini ister.

13-Anonymous (Hacker)

Alex; Maddi anlamda zorluklar yaşayan ailesine destek olmak adına internette yasadışı işler yapan, Ukraynalı genç bir göçmendir. Yakın arkadaşı Sye ise Alex’e yardım eden bir karaborsacıdır. FBI köstebeği olan Kira de genç bir kadın hackerdır ve internetteki karanlık kişilerle irtibat kurmaktadır. Bu üçlü başarıya ulaştıktan sonra, finansal piyasada kaosa neden olurlar. Sonrasında ise Z adında gizemli bir karakter olan ve Anonymous’un kurucusu olan hackerın fazlasıyla dikkatini çekerler.

14-Savaş Oyunları (WarGames)

genç bir hacker olan David Lightman’ın neredeyse 3. Dünya Savaşı’nı başlatacak bir girişimde bulunmasını konu alıyor. Sevgilisini etkilemek adına oyun yapımcısının sistemini ele geçireyim derken, Amerikan Savunma Bakanlığı’nı hackleyen David, nükleer savaş durumunda yaşanabilecek olayları hesaplayan önemli bir simülasyonu ele geçirir. Sonrasında ise bunun bir oyun olduğunu sanan David, neredeyse III. Dünya Savaşı’nı başlatmak üzeredir.

Evet arkadaşlar hacker ve siber güvenlik adına en beğendiğim sevdiğim ve hoşlandığım filmleri sizlerle paylaştım umarım sizlerde izler ve beğenirsiniz Yorum yaparakda destek olabilirsiniz…

[Toplam: 8   Ortalama: 4.9/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...