ANASAYFA

EN İYİ 5 KOD DÜZENLEME UYGULAMASI

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

5- Atom

Windows, macOS ve Linux için açık kaynaklı bir metin ve kaynak kodu düzenleyicisidir. Node.js’ de yazılmış eklentileri ve GitHub tarafından geliştirilen gömülü Git Control’ ü destekler.

4- Brackets

Web geliştirmeye odaklanan bir “Source Code (Kaynak Kod)” editörüdür. Adobe System tarafından oluşturulup MIT Lisansı altında ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. JavaScript, HTML ve CSS ile yazılmıştır.

3-Sublime Text

Zengin programlama dili kütüphanesi olan, çapraz platform bir kaynak kod düzenleme ve metin editörüdür. C++ ve Python dilleri kullanılarak yazılmıştır. Açık kaynaklı ya da özgür bir yazılım değildir.

2- Notepad ++

Windows’ un içinde bulunan Notepad uygulamasının yerine kullanılmak üzere C++ ile saf Win32 API ve STL ile geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir kaynak kod düzenleyicisidir.

1- Visual Studio Code

Windows, Linux ve macOS için Microsoft tarafından geliştirilen kaynak kodu düzenleyicisidir. Git kontrolü, akıllı kod tamamlama, hata ayıklama, sözdizimi vurgulama, snippetler ve kod yeniden yapılandırma desteği içerir. TypeScript, JavaScript ve CSS kullanılarak yazılmıştır.

[Toplam: 5   Ortalama: 4.4/5]
To Top