Telefon

Galaxy S20 Ultra Yeşil Ekran Hatası Vermeye Başladı!

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Samsung’un amiral gemisi modellerinden biri olan Galaxy S20 Ultra, yeni bir sıkıntı ile gündeme geldi. Bu seferki problem ise yeşil ekran sorunu! İşte tüm detaylar…

Samsung bilindiği üzere ABD’de Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon yonga setini kullanırken, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu diğer coğrafyalara kendi üretimi olan Exynos işlemcili modellerini dağıtıyor. Zaman zaman tepkilere neden olan bu politika, Snapdragon ve Exynos işlemcili telefonların arasında ortaya çıkan performans farkı nedeniyle ciddi manada eleştirilere konu oluyor. Ancak kendi üretimi olan Exynos işlemcilere güvenen şirket, şimdilik bu eleştirilere kulak asmıyor gibi görünüyor.

Ancak Samsung’un bu politikasını akamete uğratacak bir haber şu sıralarda dilden dile dolaşıyor. Öyle ki Galaxy S20 Ultra kullanıcıları, aldıkları bir güncellemenin ardından telefonun zaman zaman yeşil ekrana büründüğünü ifade ediyor. Bu durumun yalnızca Exynos işlemci kullanılan Galaxy S20 Ultra sahiplerinde gerçekleşiyor olması ise konuyu daha ilgi çekici kılıyor.

Samsung tarafından Nisan ayında bir yazılım güncellemesi yayınlanmıştı. Bu güncelleme ile birlikte kamera performansının çok daha ileri boyutlara taşınması amaçlanıyordu. Kamera özellikleri daha ileriye taşınsa bile yeni bir sorun ortaya çıktı. Galaxy S20 Ultra modelinde bu sefer de yeşil ekran sorunu çıktı ve şirket başka bir güncelleme ile bunu ortadan kaldırmak istiyor.

(ALINTILAR MEVCUTTUR)

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
To Top