ANASAYFA

GELEN HEVESİ DOĞRU KULLANMAK

Gelen hevesi doğru kullanmak.

Ben dahil olmak üzere çoğu arkadaşımın ve çevresindeki insanların bir heves ile işe başlayıp, sonrasında ise ya o işin yarım kalması ya da isteksiz devam etmesi her zaman bir sorun olmuştur. Bu konu illa programlama ile alakalı olmak zorunda değil. Vereceğim örnek programlama ile ilgili olacak.

Bir kahramanımız var, bu kahramanımız kendisine bir hedef koyuyor ve bizim gördüğümüz iki dakikalık kısımda istediği bir programı yazıyor. Bunu başardığını görmek ise insana bir nebzede olsa heves katıyor. İçinden hep şöyle geçiyor insanın “Ben de yaparım” gibisinden.

Diyelim biz de bir hedef koyduk ve başladık o işe. Deli gibi sadece kafamızda o hedefi başarmak var. Asıl sorun burada başlıyor. Çok abartıyoruz, insanın doğasında olan bir his bu. Bir işi çok yaparsak bir süre sonra o işten sıkılmaya başlarız. Hele ki bir programcı iseniz karşınıza çıkan bir hatayla uğraşmak gerçekten eziyet olabiliyor ve çok çabuk bıkabiliyoruz. Sonuç olarak o iş hiçbir zaman bitmiyor.

Yapmamız gereken sadece düzenli olarak çalışmak ve abartmadan gitmektir. Kendinize bir plan belirleyin ve bu planı her gün uygulayın. Fazla düşünmeyin acele etmeyin. Diğer ki yazımda ise size düzenli olarak nasıl çalışacağınızı anlatacağım. Kalın sağlıcakla.

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x