Kapat
Anasayfa 100 0

Google Ve Youtube Reklam Engelleme

Geçmiş Temizle Gizlilik Ayarlarını Düzenleme

Merhaba arkadaşlar yazımızın başlığı çok basit görünse de bu yazıda yazacağım bilgiler gizliliğe önem veren ve arkasında bir şey bırakmak istemeyenler için güzel bilgiler olacak klasik herkesin yaptığı ayarlar kısmındaki Google geçmişi silmeden öte burada geçmişe dair bir şey bırakmama ve azda olsa Google’da aradığımız bilgilere göre karşımıza çıkan reklamları nasıl önleyeceğimizi anlatacağım o zaman başlayalım;

Sizin de bildiğiniz gibi internet artık hayatımızın her yerinde buda bilgilerimize erişimi kolaylaştırmanın yanında bize ait bilgilerle reklam sektörünün gelişmesine neden olmaktadır ve buna farkında olmadan kendi ellerimizle biz izin vermekteyiz reklam geliri sağlayan şirketlerin en başında sizin de bildiğiniz gibi Google gelmektedir. Bu durumdan çoğu insanın haberi varken bazı insanlar ise bu durumdan bihaber. Bu durumdan rahatsızsanız bu yazıda bende buna verilen izinleri durdurmayı anlatmaya çalışacağım. bu yapılan ayarlarla her ne kadar erişimi tamamen engelleyemesek de en azından birazda olsa kısıtlamış oluruz.

SIRASIYLA AYARLARI DEĞİŞTİRME

1.ADIM: Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yapıyoruz.

2.ADIM: Daha sonra açılan mesajlar penceresinin sağ üst köşesindeki profil kısmına tıklayarak aşağıdaki pencerenin açılmasını sağlıyoruz. Buradan GOOGLE HESABINI YÖNET butonunu tıklayarak devam ediyoruz.

3.ADIM: Karşımıza böyle bir pencere çıkacaktır. Burada hesabınıza ait her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bizim konumuz geçmişi silme ve reklamı engelleme olduğu için ben sadece ona değineceğim. Resimde gördüğünüz gibi VERİLERİNİZİ KİŞİLEŞTİRMEİ YÖNETİN butonu tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

4.ADIM: Açılan pencerede fark ettiyseniz bütün ayarlar açık işte bizde sırasıyla bu ayarları kapatıp işlemimizi tamamlayacağız. ETKİNLİK KONTROLLERİNİ YÖNETİN ’e basarak devam ediyoruz.

5.ADIM:Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Burada geçmişi yönet sekmesinin yanında geçmişi silmeyi otomatik olarak ayarlama özelliği yer almaktadır isterseniz onu seçip geçmişi belli aralıklarla sil ayarını yapabilirsiniz.  Ya da açık olan ayarı kapatıp kaydetme işlemini tamamen engelleye bilirsiniz. Burada tercih size kalmış. Bunun gibi sayfanın sonuna kadar bütün ayarları kapatma imkanınız mevcut.

6.ADIM: Bu adım da ise reklamları engelleme ayarlarındaki değişiklik ve işletme özellikleri yer almaktadır. Bu ayarlarda giriş yaptığımız ana sayfada yer almaktadır. Açık olan ayarı kapatmanız durumunda daha az reklamla karşılaşacaksınız.

Evet arkadaşlar yazım bu kadar umarım yararlı bir yazı olmuştur. İnternet ortamında kendimizi ne kadar güvence altına alırsak gelecek konusunda daha az tedirginlik duyarız. Bu yaptığımız ayarlar tabi ki de yeterli değil her zaman güvenli ve tedbirli internet kullanmaya dikkat etmeliyiz ve elimizden geldiğince özel bilgilerimizi paylaşmamaya özen göstermeliyiz.  

Bu konuyla ilgili diğer yazılara bakmak isterseniz;

https://www.gencprogramci.org/author/ci-d-em/

ÇİĞDEM ÇİFTÇİ 😀

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...