İnternet

Google’dan Eğitim Odaklı Yeni Uygulama!

Google, “Corona virüsü” sebebiyle çocuklarıyla daha fazla vakit geçiren ebeveynler için yeni bir uygulama hamlesi yaptı. 5 yaş ve daha üstü çocuklar için hem eğitici hem de eğlendirici bir uygulama olan “Read Along by Google: A fun Reading” erken erişime açıldı. Ücretsiz olarak sunulan uygulama çocukların çevrim içi olarak geçirilen vaktini daha verimli hale getirmek için düşünülmüş bir uygulama.

Google geçenlerde öğretmenlerden onaylı uygulamaların listelendiği bir mobil uygulama sıralaması ile karşımıza çıkmıştı. Bu hamlenin ardından yeni Google uygulaması ile karşımıza çıkan şirket eğitim odaklı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

Read Along by Google: A fun Reading adlı uygulama daha önce Hindistan’da Bolo adıyla piyasaya sürülmüştü. Orada beklenilen başarıyı yakalayan uygulama bunun ardından 180 ülke ve toplamda 9 dilde olmak üzere genişletildi.

=>Uygulamanın çalışma prensibi ise Google’ın yapay zeka sistemine dayanıyor. Diya adlı sanal karakter sayesinde uygulama açıkken çocuklar bazı kelimeler söylüyor ve bu asistan söylenilen kelimeleri analiz ediyor. Çocukların kelime dağarcığını geliştirmesi adına oldukça öğretici olan bu mobil uygulama için eğiticilik ön plana çıkıyor.

Uygulamanın yerleşik özelliklerinden birisi de birden fazla çocuk için oluşturulabilen profiller. Bu profiller dünyanın her yerindeki çocuklardan toplanıyor ve daha fazla çocuğa hitap etmesi amacıyla ayarlanabiliyor.

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x