Kapat
Anasayfa 705 2

Hacker’lar FBI’ya Saldırdı

ABD Federal Soruşturma Bürosunda (FBI) görevli yaklaşık 4 bin federal ajan ve emniyet görevlisine ait personel kayıtlarının bilgisayar korsanları tarafından çalındığı bildirildi.

Techcrunch internet sitesinde yer alan habere göre, bilgisayar korsanları, FBI Ulusal Akademisi Derneği’ne ait internet sitelerine sızarak, federal ajan ve emniyet görevlilerine ait, hizmete özel kullanım için tutulan personel kayıtlarını çaldı.

Kayıtlarda görevlilerin isimleri, unvanları, adresleri, telefon numaraları ve e-posta adreslerinin yer aldığı belirtildi.

Korsanlar 4 bine yakın kişinin kişisel bilgilerinin yer aldığı kayıtları, Ukrayna’dan yayın yapan bir internet sitesinde yayımladı.

İnternet sitesine açıklama yapan korsanlardan biri, FBI dışında, ABD hükümetiyle ilişikili binden fazla web sitesine sızarak 1 milyondan fazla kamu görevlisinin bilgilerini kişisel bilgilerini ele geçirdiklerini iddia etti. Bilgisayar korsanı, bu bilgileri “karanlık web” adı verilen, özel tarayıcılarla ulaşılan gizli çevrimiçi portallar üzerinden anonim alıcılara satmayı planladıklarını söyledi.

Devir yavaş yavaş siber’e doğru gidiyor yakında savaşlar topla tüfekle değil hacker’lar ile yapılacak herşeyin gücü onların elinde olacak gelecek çok yakın sizde bir programlama dili vs öğrenerek gelecekte ayakta durabilirsiniz <3 <3

Umarım yazıyı beğenirsiniz <3

[Toplam: 6   Ortalama: 5/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...

“Hacker’lar FBI’ya Saldırdı” üzerine 2 yorum

  1. Avatar Fyr3x dedi ki:

    Güzel fakat yazım hatası var (yayımladılar)yazmışsınız 🙂

  2. Avatar Erhan dedi ki:

    Hangi dillerle yapıyorlar bu saldırıları

Yorumlar kapalı.