Kapat
Anasayfa 209 0

Her Üniversite Öğrencisinin Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

UDEMY

Uygulamalar dan ilki udemy dünyanın en popüler uygulamalarından biridir. İçerisinde uzman eğitmenler tarafından verilen yüz binlerce kurs bulunmaktadır. İster ücretli, ister ücretsiz bir çok online eğitime ulaşabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencilerine şiddetle tavsiye edilen bir platformdur. Onlarca kurs imkanı bir tık uzağınızda. udemy.com adresine giderek hemen kayıt olabilirsiniz.

TED

Ufkunuzu genişletebileceğiniz bir uygulama. Her üniversite öğrencisi ister ufkunu genişletmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve onlarca ünlü görmüş geçirmiş kişilerden tavsiye almayı. Bu karantina dönemlerinde de tam sizlik bir uygulama. Binlerce ünlünün, ilham veren kişilerin konuşmalarına buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

CAM SCANNER

Bu uygulamaya kesinlikle ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Bu uygulama ile yazdığınız notlarınızı, ödevlerinizi, sertifikalarınızı taratabilirsiniz. Kullanımı oldukça rahattır. Otomatik düzeltmeleri ile notlarınızın daha keskin ve net görünmesini sağlar. Bir tek tarama değil aynı zamanda dosyalarınızı .jpeg ya da pdf formati ile düzenleyebilirsiniz. Bir çok özelliği ile cam scanner size faydalı olacaktır.

PHOTOMATH

Hayat kurtaran bir uygulama ile karşınızdayım. Photomath, matematik ile ilgili bir bölümde okuyanlar için inanılmaz faydalı bir program. Tek yapmanız gereken soruyu kameranız ile taratmak. İsterseniz el ile de yazabilirsiniz. Daha sonra size adım adım çözüm yolu gösteriyor. Bu sayede çözülmemiş sorularınız kalmıyor.

FOCUS KEEPER

Derse odaklanma konusunda zorluk çekenler için bir uygulama diyebiliriz. Kısa süreli çalışma süresi 25 dakika, daha sonra uygulama 5 dakika süren kısa bir mola veriyor. Bu bir moladan oluşan 30 dakikalık bölüm 1 pomodoro’ya denk geliyor. Toplamda 4 pomodoro tamamladığınızda, yani 2 saat sonunda 25-30 dakikalık uzun bir mola veriyorsunuz. Uygulama sizi molalarda uyarıyor. Bu güzel uygulamayı kesinlikle indirin ve deneyin.

DUOLİNGO

Anadiliniz dışında bir dil bilmek çok önemli. Bunu kolaylıkla yapabileceğiniz bir uygulama bırakıyorum o da Duolingo. Bu uygulama içerisinde bir çok etkinlik bulunduran ve eğlenceli bir şekilde dil öğrenmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bir oyun oynar gibi Duolingo da vakit geçirip dil öğrenebilirsiniz. Hemen indirip deneyebilirsiniz.

CANVA

Kullanımı oldukça rahat olan bu uygulama sayesinde ücretsiz yüzlerce tasarıma ulaşabilirsiniz. Poster, afiş, kapak derken bir çok tasarım oluşturabilirsiniz. Mükemmel tasarımları ile sosyal medya görüntülerinizi bile bu uygulama ile hazırlayabilirsiniz. Özellikle sunum ve cv hazırlarken oldukça fazla tasarım çeşidi sunuyor. İndirip hemen denemeye başlayabilirsiniz!

SPOTİFY

Ve tabii ki Spotify! E müzik ruhun gıdasıdır, ders çalışırken motivasyonunuzu arttıran bir müzik uygulamasından daha iyi ne olabilir? Bulundurduğu müzik türleri ve albümlerle çalışmanız sırasında size eşlik edecek bir dost! Ders çalışırken sizi hem mutlu edecek hem de motivasyonunuzu arttıracak alternatiflerle dolu.

Bu uygulamalar kesinlikle hayatınızı kolaylaştıracak.

Önceki yazılarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz…

[Toplam: 10   Ortalama: 5/5]
Avatar

Ela Kaşcıoğlu {Ela Kaşcıoğlu}