Kapat
Anasayfa 521 0

Hibernet İle Gerçek Dos/DDos Saldırısı

Dos nedir= (Denial Of Service- Servis Hizmet Reddi) saldırısı bir hedefe yönelik gerçekleştirilen, sistemin hizmet vermesini, kullanıcıların sisteme erişmesini engelleyen bir saldırı türüdür. Her sistemin kaldırabileceği bir ağ trafiği hacmi vardır. Sistemin sahip olduğu bu kaynaklara saldırganlar tarafından aşırı yüklenildiğinde sistem hizmetleri yavaşlamakta hatta sistemin verdiği hizmetler bu saldırılar sonucunda tamamen çökmektedir.

DDos nedir= DDos (Distributed Denial of Service- Dağıtılmış Hizmet Reddi) ise saldırının bir kaynaktan değil de fazla sayıda farklı kaynaktan başlatılmasıyla gerçekleşir. DDos saldırılarını gerçekleştirmek için zombi adı verilen cihazlardan oluşan botnetler kullanılmaktadır. Bu zombi cihazlar, internet korsanları tarafından ele geçirilmiş elektronik cihazlardır ve saldırganların amaçları doğrultusunda kullanılırlar.

İlk Dos saldırısı 1974’te bir lise öğrencisi tarafından gerçekleştirilirken ilk DDos saldırısı ise 1999’da Minnesota Üniversitesine karşı Trinoo adlı araç kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Evet arkadaşlar Dos/DDos nedir; öğrendiğimize göre artık linux geçiş yapabiliriz.

Gerekli araçlar;

  1. Kali Linux
  2. Hibernet
  3. etherape
  4. VPN (Herhangi bir vpn olabilir)

1- Hibernet aracını indirmek için; “git clone https://github.com/All3xJ/Hibernet.git”

–UYARI– Herhangi Bir Olumsuz Kötü Vs Polislik Durumda Sitemiz Sorumlu Değildir… –UYARI–

NOT: Masaüstüne indirmediyseniz “cd Desktop” yazıp gidiniz, -> “cd Hibernet ” klasör giriniz.

2- “ls” komutunu yazarak, klasör içindeki dosyaları ve araçları görebilirsiniz. –> chmod 777 HiberProxy.py –> chmod 777 HibernetV3.0.py —> chmod 777 HiberSOCKS.py .

3- Etherape indirmek için;”sudo apt-get install etherape" komutunu ekrana yazın, ve yüklenmesini bekleyin, –> “sudo etherape -i wlan0” eğer hata alırsanız bu komutu deneyin “sudo etherape -i eth0″ .

|
|

4- Sonra yeni bi komut satırı acın ve ‘Hibernet’ klasörüne gidin, sonraki işlem –> “python3 HibernetV3.0.py ” komutunu girin ve aracı çalıştırın.

NOT:Bu link den proxy.txt dosyasını indirdik den sonra Etherape klasörüne taşıyın. İndirme link “https://dosya.co/t99tcobyxf08/proxy.txt.html

5- Resimdeki işlemleri gerçekleştirin.

6- Çalıştırmak için Enter basın;

–UYARI– Herhangi Bir Olumsuz Kötü Vs Polislik Durumda Sitemiz Sorumlu Değildir… –UYARI–

Genç Programcı Youtube Kanalımızı Takip Etmeyi Unutmayın.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...