Kapat
Anasayfa 559 0

HUAWEİ’NİN YENİ İŞLETİM SİSTEMİ “EMUİ10”

Amerikanın Huawei’ye uyguladığı ambargodan sonra huawei’nin yeni işletim sistemi geliştirme çalışmalarına başladığını hepimiz internet üzerinden ve haberlerden duymuştuk… ve böylelikle huawei’nin kendi işletim sistemini çıkaracağı kesinleşmişti.

Beklenen oldu ve HarmonyOS tanıtıldı. Hemen sonrasında ise EMUİ10 ortaya çıktı. mevcut akıllı telefonlar için uyum sağlayacak olan EMUİ10 , markayı ileri seviyelere taşıyacak gibi gözüküyor. Android Q işletim sistemi ile geliştirilen Huawei EMUİ10 tanıtımı sonrası gösterilen özelliklere bir göz atalım.

Huawei EMUI 10 ile cihazlar daha da hızlanacak

EMUI10 sürümünde , performans konusunda önemli adımlar atılmış yapılan iyileştirmeler sonucunda %15-%20 lik performans artışı sağlanmış. GPU TURBO özelliği üzerinde de yapılan iyileştirmeler sonucunda da %60lık bir artış elde edilmiş bu sayede de İOS isletim sisteminden 2 kat daha hızlanmış durumda olacağı düşünülüyor.

Kilit ekranı yapay zekası

Bir başka özellik kilit ekranında görülmekte , EMUI10 ile kilit ekranı için yapay zeka geldiğini görmekteyiz. Artık yapay zeka bizim deneyimlerimizi algılayıp böylelikle kilit ekranında ilgimizi çekebilecek içerikler kilit ekranında çıkacak.

Karanlık Mod

Android Q sisteminde gördüğümüz karanlık mod özelliğini EMUİ10 sayesinde huaweiye ayarlanmış şekilde cihazlarımızda göreceğiz.

AOD Mod

son olarak AOD modu görülüyor. AOD modu sayesinde ekran kapalı olsa bile saat , resim vb. özellikleri görebileceğiz bir nevi sürekli açık ekran özelliği telefonlara gelmiş oldu.

Huawei’nin tanıttığı bu işletim sistemiyle huawei teknolojisini ileri seviyelere tanışacak diyebiliriz. Huawei’nin bu özelliği getireceği telefonları buradan görebilirsiniz.

[Toplam: 5   Ortalama: 5/5]
Kıvanç Akgül

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...