Kapat
Anasayfa 452 0

İnternet Üzerinden Yazılım Eğitimi Almanın Faydaları

İnternet sayesinde zamandan ve mekandan bağımsız olarak istediğiniz şekilde eğitim alıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Günümüzde internete erişmekten kolay ne olabilir ki? İnternete erişmek ne kadar kolaysa online eğitime erişmekte o kadar kolay. İnternetinizin olduğu her yerde öğrenci kimliğine bürünerek istediğiniz eğitime rahatlıkla ulaşabilir ve eğitimi istediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Yazılım eğitimi de bunlardan birisi olup internet üzerinden rahatlıkla erişebileceğiniz kategoride yer alır. Normal eğitime göre internet üzerinden yazılım eğitimi almanın bir çok avantajı olur. Bu yazımızda onlardan birkaçına değineceğiz.

UZMANLARDAN EĞİTİM

Eğitimi kaliteli ve nitelikli yapan en önemli şeylerden biri hiç şüphesiz eğitim veren kişidir. Eğitmenler kendi alanında ne kadar uzman ise alınacak eğitimin kalitesi o kadar iyi olacaktır. İnternet üzerinden yazılım eğitimi süresi ve araları size bağlıdır. Araya başka şeylerin girmesi ve dersin kaynaması gibi durumlar da söz konusu değildir. Bu sayede eğitimi en kısa sürede ve en iyi şekilde tamamlamanız mümkün hale gelir.

Bir diğer yandan ise yazılım eğitimi verilirken sadece teorik bilgiler üzerinde durulmaz. Eğitim konusunda iddialı olan ortamlarda verdikleri yazılım eğitimi için özel pratik bir program da hazırlarlar. Yazılım eğitimini internet üzerinden birebir almanız daha fayda sağlar. İstediğiniz bir kodda istediğiniz konuda videoyu durdurup kendiniz aynı şekilde deneyip pratik yapabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz konuya hakim olabilirseniz.

KOLAY ULAŞIM

Faydalardan biriside kolay bir şekilde ulaşabilmenizdir. Şimdi eğer gerçek hayatta bir kurstan eğitim almış olsaydınız onlara uygun bir program ile öğrenmeniz gerekecekti. Ama internet üzerinde alacağınız yazılım eğitimlerinde bu gibi sorunlarla uğraşmanız gerekmez. İstediğiniz bir programlama dilini öğrenmeye başladığınızı var sayalım, her dilde ilk başta temelden alıp baştan anlatırlar. İnternet üzerindeki eğitimlerde istediğiniz dersten başlayıp istediğiniz kısımları izleyip öğrenebilirsiniz. Günün her saatinde eğitim almanız oldukça kolaydır. Canınızın istediği her an eğitime devam edip hızlı bir şekilde tamamlamak mümkün olacaktır.

UYGULAMALI EĞİTİM

Bir diğer avantaj ise uygulamalı olarak eğitim alabilmenizdir. Okullarda ve kurslarda bu süreç oldukça yavaş ilerler. Şimdi okullardaki online eğitim sistemi ile bile bu süreç daha da yavaş hale geldi. Okulların yaptığı eğitimlerde yeterli süre olmadığında konulara da çok içli dışlı hakim olamıyoruz maalesef. Bunun için alternatif olarak internet eğitimi çok faydalı oluyor. Yazılım derslerinde eğiticimiz konuyu mu anlatsın örnek projeler mi göstersin, onu mu dinleyelim kendimiz mi aynı anda uygulayalım derken pekte verimli olmayan bir eğitim geçiyor pek çok derste. Dersin sonrası bir platformdan izleyeceğiniz eğitim ile hem konuyu daha detaylı istediğiniz şekilde hem de uygulamalı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu şekilde derse söz konusu olan dersin uygulamalarını daha pratik hale getirebilirsiniz.

KALİTELİ EĞİTİM

İnternet üzerinden verilen yazılım eğitimi okullarda verilen yazılım eğitimlerinden daha kaliteli olur. Okullarda pek bir şey öğrenemediğimiz doğru. Bize bir öğretirler bizim bunun üstüne bin eklememiz gerekir. İşte bunu da tam olarak internet üzerindeki yazılım eğitimleri ile tamamlayabiliriz. İnternette bir sürü zengin içerikli sizleri yazılım sektöründe nitelikli personeller haline getirmeye çalışan eğitmenler bulunuyor. Bu eğitmenler söz konusu yazılım eğitimlerinde sizleri en üst düzeye ulaşmanızı sağlıyorlar. Normal okul eğitimlerinde 200 kişinin aldığı bir dersi hoca mecbur olarak herkesin anlayabileceği düzeyde tutmak zorundadır. İnternet üzerinden alacağınız yazılım eğitimlerinde ise böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

SERTİFİKA İMKANI

Çoğu site internetten verdiği bu online eğitimlerin sonunda size bir test uygular. Oradaki başarınıza göre aldığınız eğitimin sertifikasını almaya hak kazanabilirsiniz. Yani hem istediğiniz şekilde öğrenip, kendinizi geliştirirsiniz hem de bir sertifika sahibi olmuş olursunuz. Yazılım alanında sertifika sahibi olmak nereden bakarsanız biraz da olsa önemlidir. Dediğimiz gibi internette uzman eğitmenlerden istediğiniz şekilde, istediğiniz eğitmenler tarafından eğitiminizi tamamlayıp kendinizi geliştirme şansını yakalayabilirsiniz.

EĞİTİM SİTELERİ

Bilgi edinebileceğiniz ve kendinizi istediğiniz yazılım alanında geliştirebileceğiniz bir çok alan var bunlardan bazılarını bir önceki yazılarımızda paylaşmıştık. https://www.gencprogramci.org/programlama-dili-nasil-ogrenilir/ Bu yazımızda ki son maddeden internet sitelerinin hangileri olduğuna bakabilirsiniz..

[Toplam: 7   Ortalama: 5/5]
Ela Kaşcıoğlu

Ela Kaşcıoğlu {Ela Kaşcıoğlu}