ANASAYFA

İnternetten Alışveriş Yapıp Dolandırılmamak İçin Yapılması Gerekenler

Artık internet çağında yaşıyoruz. Her olay, herkes, her şey internete bağlı. Devlet daireleri bile artık internet ile çalışıyor. Randevu almadan hareket etmek bazı kurumlarda mümkün olmadığı gibi internet üzerinden randevu almak günden güne daha fazla insanın alıştığı bir olay haline gelmekte.

Ancak internetin iyi yanları çok fazla olsa da, bazı kötü niyetli insanlar interneti kendileri için iyi, başkaları için kötü yönde kullanabiliyorlar. Bir ürün aldığınız zaman aynı ürünün gelmesini beklerken, yeni internet kullanıcıları bazı spam siteler tarafından dolandırılabiliyorlar.

Hepsiburada, N11, GittiGidiyor, Amazon gibi internet siteleri bilindik alışveriş siteleri iken, farklı internet siteleri de güvenilir olabilir. Özellikle markaların kendilerine ait internet siteleri en güvenilir siteler olmaktadır. Yeni kullanıcılar özellikle güvenilir internet sitesinden alışveriş yaptıklarından emin olmak için bu siteleri tercih edebilecekleri gibi, bir siteden alışveriş yapmadan hemen önce o site ile ilgili araştırma yapmaları önerilir.

Referans Yorumlar Doğru Mu?
Eğer bir internet sitesinde referans yorumlar hep olumlu ise ve hepsi arka arkaya aynı tarihlerde girilmiş ise bu durumda biraz şüphe edin.

5 1 vote
Article Rating
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x