ANASAYFA

Nano Teknoloji’nin Extraları

Nanoteknolojinin Kullanım Alanları:

  • Malzeme ve imalat sektörü
  • Nano Elektrik ve Bilgisayar Teknolojileri

Olmak üzere 2’ye ayrılır. Aslında nano teknolojisi 7 farklı alanda incelenir fakat biz sadece telefonları ilgilendirenleri inceleyeceğiz.

Nanoelektronik, ve Bilgisayar Teknolojisi:

Nano ölçekte elektronik devre elemanlarının üretilmesiyle bilgisayarların mimari tasarımında da değişiklikler meydana gelecektir. Nano ölçekteki devre elemanları daha az enerji ile üretildiğinden, bu bilgisayarlar daha küçük, hız ve kapasite bakımından daha büyük olacaklardır.

Nano’nun telefon teknolojisi ise:

Sizlerinde bildiği üzere çoğu kişi nano teknolojisini telefon ekran koruyucusundan biliriz. Ama bildiğiniz kadarda var .çünkü diğer ekran koruyucularının arasında sıkıştırılmış hava bulunmadığından ve kalitesizplastikten olduğu için çok kolay bir şekilde darbeleri direkt olarak ekrana yansıtmakta

Fakat durumlar nono’da tam tersi nano’nun ekran koruyucusunda özel plastik ve sıkıştırılmıs hava var ve bu da telefonumuzun yere düştügünde sıkıştırılmıs havadan ekranımıza daha az bir darbe gelir.Fakat tabi bunun bir bedeli var:) Diğer ekran koruyuculaına göre en az arasında bir 10-20 tl arası fark olmakta.

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x