Kapat
Anasayfa 38 0

SEO Nedir?

Bu haftaki yazımızda SEO hakkında bilinmesi gerekenlere bakacağız. Öncelikle SEO Nedir? Neden önemlidir bunların anlamlarını bilmeliyiz.

seo ile ilgili görsel sonucu

SEO Nedir?

Bir web sitesi yapmak istiyorsunuz ya da zaten bir web siteniz var diyelim.

seo ile ilgili görsel sonucu

Bu sitenizin ön planda olması ziyaretçiler açısından çok önemlidir.

Kendimiz de çoğu zaman tarayıcıda herhangi bir konu hakkında araştırma yaptığımda ilk sayfadaki sonuçlara daha çok önem veririz ya da ilk sıralamalarda olması bizim için daha önemlidir.

seo ile ilgili görsel sonucu

Bu yüzden SEO bir web sitesi için oldukça önemlidir. Eğer web sitenizden güzel bir tık almak istiyorsanız SEO’ ya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Peki sadece SEO mu kullanılıyor?

Tabi ki SEO kullanmak zorunda değilsiniz SEO’ nun yanı sıra SEM (Search Engine Marketing) adı verilen bir pazarlama vardır. Bu ücretli bir pazarlamadır. SEO ya göre avantajı süre olarak vardır.

Şu şekilde anlatayım SEM e ücret verirsiniz verdiğiniz kadar gelir alırsınız. Fakat ücreti keserseniz geliriniz de biter Fakat SEO böyle değildir. SEO için çaba harcarsınız bir süre sonra bırakırsınız fakat gelir direk kesilmez gelirden kastım sadece para değil Google’daki sıralamanızdır aslında.

SEO kümülatif ilerler birikiminize bağlıdır.

seo ile ilgili görsel sonucu

Anahtar Kelime

Bu kadar SEO’dan bahsetmişken anahtar kelimenin öneminden bahsetmezsek olmaz. Anahtar kelime bizim tarayıcıda aratarak yazdığımız şeydir. Örneğin ayakkabı almak istiyorum tarayıcıya ayakkabı yazarım ya da spor ayakkabı yazarım bunların hepsi anahtar kelimedir.

seo ile ilgili görsel sonucu

Anahtar kelimeniz doğruysa ve web sitenizin içeriği güzelse Google algoritmaları sizi sıralar ve bu sıralamada genel amacınız ilk sayfa olmalıdır çünkü ilk sıralar en fazla tık alan yerlerdir.

Site içi dikkat edilmesi gereken hususları 10 madde ile burada bulabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Hatice Nur Kaya

Hatice Nur Kaya {Hatice Nur Kaya}