Programlar

Shazam Güncellemesi: iPhone’unuz Özelleşiyor!

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni güncellemesi olan iOS 14 ile gündeme gelmişti. IOS 14.02 sürümünün, telefonunuzun içindeki uygulamalarda çalan şarkıları belirleyebilme özelliği oldukça ses getirdi. 

Apple, 2018’de müzik tanıma uygulaması Shazam’ı satın aldı. Şimdi ise iOS’a Shazam’ın özelliklerini entegre ediyor. Yeni bir müzik tanıma özelliği, telefonunuzdaki uygulamaların yanı sıra çevrenizde çalan şarkıları tanımlayabilir. Üstelik bu özellik kulaklığınızda müzik dinlerken bile çalışmakta.

Yeni Shazam güncellemesi, kontrol merkezinde bir geçiş olarak bulunmakta, ancak hemen denemek istiyorsanız, iOS 14.2’nin geliştirici beta sürümünü yüklemeniz gerekmekte. Bu geçiş minik bir Shazam simgesi gibi görünecek ve iPhone’unuzun dinlemeye başlaması için ona dokunmanız yeterli olacaktır bundan sonra.

Shazam’ı çağırmak ve etrafınızda çalan şarkıları belirlemek için Siri’yi zaten kullanabilirsiniz, ancak uygulamalarınızdaki müziği tanımlayabilmek de kullanışlı olabilir. Diyelim ki, yaratıcının TikTok veya YouTube videosu için hangi şarkıyı seçtiğini merak ediyorsanız bu sayede çalan şarkının ne olduğunu öğrenebilirsiniz…

Apple, 400 milyon dolarlık Shazam satın alma işlemini tamamladıktan iki yıl sonra, geliştiricilere teknolojinin doğrudan iOS ile entegre edildiğinde neler yapabileceğini gösteriyor. Test aşamasında olan iOS 14.2 beta sürümünde, kontrol merkezi paneline Shazam’ın Müzik Tanımasını ekleyebilirsiniz.

Etkinleştirildiğinde, hem dahili hem de harici ses kaynaklarından gelen sesleri tanıyabilir, böylece etrafınızda bir şey çalıyor olsa dahi veya AirPod’larınıza akış yapan bir şarkıyı tanımlamanız gerekiyorsa (Android sürümünün geçen yıl eklediği bir özellik) hazırdır.

:)Buraya kadar okuyup bize destek olduğunuzdan dolayı çok teşekkür ederir:)

[Toplam: 1   Ortalama: 4/5]
To Top