ANASAYFA

Site İçi Seo Nasıl Olmalıdır

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Selamlar bugün ki yazımızda sizlere site içi seo için genel kuralları listeleyeceğiz bu kurallar site içi seo için en gerekli kurallardır.

1. H1 ve diğer H etiketleri

H1 etiket örneği

Google seo için ana sayfa da en az her H etiketinden 1 adet bulunmasını istiyor bu etiketler sizlerin sitenizi seo açısından diğer etiketi eksik olan sitelerden daha üst bir konumda olmanızı sağlar

2. Uzun yazılar

Seo’ya en büyük katkı uzun yazılardan oluşmaktadır ortalama bir yazının uzunluğu en az 300 kelime olmalıdır kelime sınırı olmayıp ne kadar uzun olursa rakiplerinizi daha fazla eleyebilirsiniz. Buna örnek olarak linke tıklayarak yazımızdaki yazı uzunluğuna bakabilirsiniz.

3.Görsel zenginlik

Eğer yazınızda birden fazla görsel varsa buda seo için büyük etkendir buna sadece resim değil video da dahildir. Ek olarak bu görsellerin büyük yer kapladığı için yüklenmesi de geç olacağı göz önüne alınırsa sitenizin hızı düşmektedir bunun için gerekli olan şey resim optimizasyonu yapmaktır.

4.Site Optimizasyonu

Sitenizin geç açılması Google tarafından pek uygun görülmez sitenizin hızını google’ın hız testi olan pagespeed insights ile test edebilirsiniz

5.Url yapısı

Eğer yazınızın url yapısı” ?p=123 ” şeklinde ise bu yazınızın üst sıralarda olmayacağı anlamına gelmektedir önerilen url yapısı yavuz-selim.com/ornek-yazi şeklinde olması sitenizin seo’su için çok daha iyi olacaktır.

6.site içi linkleme

Sitenizde site içi linkleme yapmak seo için ufak da olsa katkısı vardır ek olarak sitenizde daha fazla gezinme sayısı elde edebilirsiniz. örneğin; C++ Ve C# Programlama Dili Arşivi (Bölüm 1) adlı yazımızın altında birde Ortalama Bulma Programı (C Dili) adlı bir link eklemek sizin için fayda sağlar.

7.SSL Kurulumu

SSL sitenizin google’ın gözünde güvenilir bir site olduğunuzu simgeler ve en gerekli seo faktörlerinden biridir.

8.Anahtar kelime kullanımı

Öncelikle yazımızda bir anahtar kelime üzerine yoğunlaşmamız gerekir ancak bu çok da abartılmamalıdır örneğin; 300 kelimelik bir yazıda ortalama 2-3 kez kullanmak yeterlidir eğer seo için biraz daha fazla yükselmek isterseniz eş anlamlı kelimeler kullanabilirsiniz

9.title optimizasyonu

Tİtle etiketi

Title etiketi sizin yazınızın veya sayfanızın başlığını temsil etmektedir bunun için en doğrusu başlığınız ile birebir aynı olması veya google’da nasıl aratılacağı konusunda bilgi sahibi olup ona göre uygulanmalıdır.

10. Gereksiz kodlamadan kaçının

Sitenizde mümkün olduğunca kullanılmayan kodları temizleyin bunlar CSS ve JS kodları olabilir bu gereksiz kodlar sitenizin açılma süresini yavaşlatabilir ve buda sitenizin seo puanını düşürebilir.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top