Programlar

TikTok ABD’de Net Olarak Yasakladı!

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Aylar süren çekişmenin ve tartışmaların sonunda ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan yazıyla TikTok ve Wechat uygulamalarının yasaklanacağı öğrenildi. Başkan Trump’ın yürürlüğe soktuğu kararname sonucu uygulamaların 45 gün içerisinde satılması gerekmekteydi. Bunun üzerine ABD ticaret Bakanlığı, TikTok ve WeChat ile ilgili tüm işlemlerin yasaklandığını bildirdi.

Ulusal güvenliği tehdit ettiği ve Çin hükümetine doğrudan bir veri akışı sağladığı gerekçesiyle ByteDance firmasının sahip olduğu TikTok ve Tencent firmasının sahip olduğu WeChat uygulamalarının ABD’li bir şirkete satılması hakkında bir kararname Donald Trump tarafından 6 Ağustos tarihinde imzalanmıştı.

TikTok Uygulaması 20 Eylül’den İtibaren İndirilemeyecek!

=

Tüm bu nedenlere dayanarak 20 Eylül Pazar günü itibariyle, Birleşik Devletler sınırları içerisinde hizmet sağlayan bir uygulama mağazasından (App Store- Google Play Store ve diğerleri…) TikTok ve WeChat uygulamalarının indirilemeyeceği açıklandı. Bununla birlikte uygulamalara yeni güncelleme gelmesi de yasaklandı.

Bir diğer karar ise WeChat hakkında geldi. Uygulama üzerinden alışveriş yapmanın ABD içerisinde yasaklanacağı belirtildi. Bu iki karar ile uygulamalar işlevini büyük ölçüde kaybedecek.

:)Buraya kadar okuyup bize destek olduğunuzdan teşekkürlerimizi sunarız:)

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top