ANASAYFA

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

İlkokul, ortaokul ve liselerde COVID-2019 salgını nedeniyle ara verilen eğitim uzaktan devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı TRT bünyesinde 3 yeni EBA TV eğitim kanalı açtı. Bu kanallarda eğitime 23 Mart 2020’de başlanacak. Peki TRT EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır, EBA TV ders programı nedir? Tüm detaylar yazımızda…

TRT EBA TV Frekansları nasıl ayarlanır?

  • Kumandanızdaki Menü düğmesine basın. 
  • Çıkan menüden uydu listesi seçeneğine gelin.(Kurulum ya da buna benzer bir seçenek de olabilir.)
  • Manuel kanal arama seçeneğine gelin.
  • Önünüze gelen ekranda TRT EBA TV frekans bilgilerini girin.
  • TRT EBA frekans bilgileri:

Frekans bilgilerini girdiğinizde Uçan Kuş TV ile karşılaşabilirsiniz. Merak etmeyin, kanal listesinde TRT EBA TV’yi görüyorsanız doğru yerdesiniz. 

NOT: Manuel bir şekilde kanal ekleme işlemleri televizyonunuzun markasına göre farklı olabilir. Menülerin ve tuşların isimlerinde farklılık yaşanabilir, ancak yapılan işlemler temel olarak aynıdır.

EBA TV’de Dersler ne zaman yayınlanacak? Nasıl olacak? Tüm detaylar…

EBA TV’de dersler hafta içi her gün sınıflara göre farklı saatlerde yayınlanacak. Her sınıf için belirli günün belirli bir saatine dersler koyuldu. 1, 5 ve 9’uncu sınıflar sabah 9’da okulu açıyor. Kalan gruplar ise günün farklı saatlerine ayrılmış durumda.

EBA TV Ders Programları:

EBA TV İlkokul Programı:

EBA TV Ortaokul Programı:

EBA TV Lise Programı:

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında kayıtlı öğrencilerin hepsi, yukarıdaki ders programını dikkate alarak eğitimlerini sürdürmek durumundalar. COVID-2019 salgın durumu geçene kadar eğitimler uzaktan devam edecek. Bu süre zarfında tüm öğrenci arkadaşlarımıza derslerini vaktinde takip etmelerini tavsiye ediyor, başarılar diliyoruz. Hepinize Kolay Gelsin 🙂

0 0 vote
Article Rating
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
To Top
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x