Kapat
Anasayfa 400 0

Vodafone eSIM Teknolojisini Sunmaya Başladı

Birçok yerde eSIM kullanımının artması, bu teknolojinin Türkiye’de de giderek daha fazla kullanıcı tarafından talep edilmesine neden olmuştu. BTK’dan eSIM teknolojisinin çok yakında kullanıma sunulacağına dair işaretlerin geldiği bir zamanda Vodafone eSIM kart teknolojisini müşterilerine sunmaya başladığını duyurdu.

Fiziksel SIM kartların yerine geçecek olan eSIM, uzaktan yönetilebilen ve programlanabilen teknolojisiyle Vodafone müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak.

esim vodafone

eSIM kart nedir, ne işe yarar, nasıl alınır?

Fiziksel SIM karta ihtiyacı ortadan kaldıran eSIM, çalınma veya kaybolma riski olmadığı için daha emin kullanım imkânı sunuyor. Kullanıcılar, biri nano SIM kart, öteki eSIM olmak suretiyle etken olarak iki SIM kart kullanabiliyor. Tamamen dijital olan eSIM, çevrenin korunmasına da katkı sağlıyor.

Kullanıcıların eSIM teknolojisinden yararlanabilmek için eSIM destekleyen bir parlak zeka telefona haiz olmaları gerekiyor. eSIM destekli bütün parlak zeka telefon markalarıyla çalışmaya hazır olan Vodafone, bu modellerin sayısı arttıkça hizmetin erişimini de genişletmeyi hedefliyor.

eSIM almak isteyen müşterilerin Vodafone mağazalarını ziyaret etmeleri ehil oluyor. eSIM işlemleri için herhangi bir ek ücret istek edilmiyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Faturalı ve faturasız tüm bireysel müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz, tamamen yerli üretim yeni nesil dijital SIM kart eSIM ile akıllı telefonlar artık fiziksel bir SIM karta gerek kalmadan kullanılabilecek.” dedi.

“Müşterilerimiz, eSIM destekli akıllı telefonları için mevcut SIM kartlarını eSIM ile değiştirebilecekleri gibi yeni numara ya da hat taşıma işlemlerinde yeni SIMlerini eSIM olarak tercih edebilecekler.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
Burak Eti

Burak Eti {Burak Eti}