Kapat
Anasayfa 345 0

Bir Web Sitesi Yolculuğu

Bir web sitesi yapmak için dikkat etmemiz gereken birkaç önemli husus vardır. Bunları detaylı olarak buraya tıklayarak bulabilirsiniz. Ben de size web sitesinin aşamaları göstereceğim.

Web Development GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Konumuzu belirledikten sonra onunla ilgili araştırma yapmalıyız .Rakip sayfalara bakarak neler yapmışlar ve ben neler yapabilirim. Beni onlardan ayıran özelliğim ne olmalı ve bence en önemlisi neden beni tercih etmelilerdir.

Veritabanı Hazırlamak

Bunların taslağın yaptıktan sonra aşamalarımıza geçebiliriz.

1.AŞAMA

İlk aşama sitenizi hazır şema olarak mı kullanmak istiyorsunuz yoksa kodlarını kendiniz mi yazmak istiyorsunuz?

Hazır kodlar derken kastım WordPress, Wix gibi yerlerden oluşturulan şablonlardır. Eğer kendimiz tasarlıyorsak sayfamız karmaşadan uzak olmalıdır ayrıca Bootstrap şablonlarından yararlanılabilir. CSS kodlarında yardım almak isteyen arkadaşlar buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Web sitesi yapmak için bilmeniz gereken diller vardır bunlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kürekod Web İşleri › Freelance Web Tasarım | Nasıl Yapıyoruz ?

2.AŞAMA

Bence ikinci aşama içeriktir ve en önemli aşamalardan biri olduğunu düşünüyorum. İçerik hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır bunlar SEO çalışmalarını etkilemektedir. SEO çalışmaları ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar buraya tıklayarak ulaşabilir.

Web Tasarım Ajansı - Web Tasarım - Blog

3.AŞAMA

Sitemizin Domain ve Hosting olmalıdır. Bunları ücretli alabildiğimiz gibi ücretsiz de temin edebiliriz. Domain alan adı, bir Web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir ve Hosting ise bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.

hosting-gif | TRA CONSULTING

4.AŞAMA

Bu aşama da genel olarak siteyi yayınlamadan önce dikkat edilmesi gerek hususlardan bahsedeceğim. Bunlar site hızı, SEO ve içerik önemidir.

Domain Hosting yenileme – ALCADDE

Son olarak bir site hazırlarken yazılımcı değil de kullanıcıymışsınız gibi hazırlamanız gerekmektedir. O zaman küçük detaylara daha da dikkat edip başarılı bir web sitesi hazırlayacağınıza inanıyorum.

Hatice Nur Kaya {Hatice Nur Kaya}