Kapat
Açık Bulma 620 0

WhatsApp Kullananları Çok Kızdıracak Hata

WhatsApp’ta yazışanların canı fazlasıyla sıkılacak. Telefon rehberinde bulunmayan numaralara mesaj atanların başı dertte…

WhatsApp’ın yeni özelliklerinden biri olan ‘Tıkla sohbet et’ özelliği, kullanıcıların uzun süredir beklediği bir kolaylığı sağlıyor. WhatsApp’ın tıkla sohbet et özelliği, telefon rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerle sohbet başlatmanıza olanak veriyor.

Sohbet etmek istediğiniz kişinin aktif bir WhatsApp hesabı varsa ve siz bu kişinin telefon numarasını biliyorsanız oluşturacağınız bağlantıyı kullanarak bu kişiyle sohbet başlatabilirsiniz.Oluşturduğunuz bağlantıya tıklandığında otomatik olarak bu kişiyle aranızda bir sohbet açılıyor. Tıkla sohbet et özelliği hem telefonunuzda hem de WhatsApp Web’de çalışabiliyor.

WhatsApp’ın bu yeni özelliğinin kullanıldığı https://wa.me/numara bağlantı formunda numara alanına eklenen telefon numaraları, site operatörünün kullanılmasıyla Google arama sonuçlarında “Message (numara) on WhatsApp” şeklinde listeleniyor. Hal böyle olunca birçok kişinin telefon numarası, Google dizininde herkes tarafından görüntülenebiliyor. Bunun dışında arama sonuçlarındaki bağlantılara tıklayınca, kişilerin WhatsApp profil resmini görüntüleyebilmek de mümkün hale geliyor.

Uzmanlar, bu şekilde 300 bini aşkın WhatsApp kullanıcısının telefon numaralarının internete sızdığını ve Google aramalarında görüldüğünü kaydederken sızan numaraların içinde Türkiye’den de pek çok numaranın olduğu öğrenildi.

WhatsApp, konuşma boyunca yazışmalarınızı uçtan uca şifreliyor ve bu sayede güvenle görüşmelerinizi yaptığınızı düşünüyorsunuz.Fakat olay yine bildiğiniz üzere tabikide öyle olmuyor.

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...