ANASAYFA

Windows 10 Bad Module Info Hatası Çözümü

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

Bad module info hatası sonbahar güncellemesinden sonra başladı. Hatanın yol açtığı şey ise uygulama başlarken uygulamayı kilitlemesi. Sonuç olarak oyuna girilememesi. Bu durumdan etkilenen oyunlar özellikle CS: GO, Zula, Knight Online ve Playerunknown Battleground oyunları.

Peki, Bad_Module_Info hatası nasıl düzeltilir?

Tam Ekran Optimizasyonunu Devre Dışı Bırakın.

İlk olarak bu hata şu şekillerde karşımıza çıkabiliyor.

Bad module_info çalışmayı durdurdu hatasıbad_module_info hatası zulabad_module_info fortnite ve bad module_info pubg bu oyunlarda ve bu şekillerde karşımıza çıkabiliyor.

Bu hata, Windows 10’daki tam ekran iyileştirme özelliğinin ortaya çıkardığı bir durumdur. Sonbahar Creators Güncellemesinden sonra, tam ekran optimizasyonunu devre dışı bırakmak için basit, tek anahtarlı bir yöntem maalesef mevcut değil. Bad Module Info hatasını düzeltmek için yapılması gereken şey; Hataya yol açan uygulama için tam ekran optimizasyonu özelliğini devre dışı bırakmak.

Bunu yapmak için, EXE’yi veya uygulamanın kısayolunu sağ tıklayın. İçerik menüsünden ‘Özellikler‘i seçin. Uyumluluk sekmesine gidin ve ‘Tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırak‘ seçeneğini işaretleyin. Uygula’ya tıklayın ve değişikliğin etkinleşmesi için sisteminizi yeniden başlatın. Bu işlem sonucunda artık o uygulama için Bad Module Info almamanız gerekmektedir. Birden fazla uygulama için bu hatayı alıyorsanız, her uygulama için ayrı ayrı ayar etkinleştirme işlemi yapmanız gerekecektir.

Ekran Kartı Sürücülerini Güncelleyin

Bazı kullanıcılar için, özellikle de Nvidia GPU’ya sahip olanlar için, tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakmak yeterli olmayabilir. Hatta tam ekran optimizasyonları sorunun sebebi bile olmayabilir. GPU sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin, değilse hemen güncelleyin. Ekran kartı güncellemeleri hem performans hem de uyumluluk açısından ciddi önem arz etmektedir.

Nvdia Ekran Kartı Güncelle

Amd Ekran Kartı Güncelle

Aygıt Yöneticisi’ni açın, GPU’nuza sağ tıklayın ve ‘Sürücüyü Güncelle‘yi seçin. Windows güncelleme yardımcısı her zaman en yeni sürücüleri bulamamaktadır. Bu yüzden GPU modeliniz için sürücü güncellemeleri için Nvidia veya AMD web sitelerini kontrol etmek daha iyi bir seçimdir. Ayrıca bilgisayarınızda ekran kartı üreticinizin sunmuş olduğu yardımcı yazılımlar varsa, güncelleme için bu yazılımları da kullanabilirsiniz. ( Nvidia Experiance vs. )

Uyumluluk Modunda Çalıştır

Sorun yaratan uygulama için EXE’i veya kısayolu sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler’i seçin. Uyumluluk sekmesine gidin ve ‘Bu programı uyumluluk modunda çalıştır’ seçeneğini etkinleştirin. Hem Windows 8 hem de Windows 7’yi denemeniz ve hangisinin sorunu çözdüğünü görmeniz gerekir.

Uyumluluk modu sorunu çözmezse, uygulamayı tam ekran optimizasyonları devre dışıyken uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyin.

Donanımı kontrol et

Donanımınızın kontrol edilmesi sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Özellikle, GPU’nuzun hasar görüp görmediğini öğrenmeniz gerekebilir. Şayet donanımlarınızda bir sorun varsa önce donanımınızı çalışır hale getirmezseniz yukarıdaki çözümler çalışmayacaktır. Yukarıdaki işlemleri yaptığınız halde hala hata alıyorsanız özellikle GPU kartınız hasar görmüş olabilir.

Kullanıcılar, yukarıdaki çözümlerden biriyle Bad Module Info hatasını genellikle düzeltebiliyorlar. Ancak bazı durumlarda hatanın çözüm işleminin tamamlanabilmesi için ilgili uygulamanın kaldırılıp tekrar düzeltilmesi gerekebilir.

Ekstra: Yeni Güncelleştirmeler Özellikle Windows 10 için, Bad Module Info hatasını almanıza sebep oluyor. Bu yüzden kolayca yeni güncelleştirmeleri yapın veya bu tarz hatalarla ilerde de uğraşmak istemiyorsanız, win7 veya win8 yükleyin. Windows 10 pubg ve diğer oyun optimizasyonları bitince tekrar win10 yükleyebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top