Kapat
Anasayfa 362 0

WordPress Site Hızlandırma Teknikleri

WordPress Neden Hızlandırmalısınız?

WordPress, yavaş yüklenen sitelerin ziyaretçilerinin yaklaşık yüzde 47’sinin, yavaş yüklenme nedeniyle web sitesinden çıktığını göstermektedir. Bu nedenle, ziyaretçilerinizin yaklaşık yarısının ilgisini çekmek için WordPress’inizi hızlandırmalısınız.

Ayrıca, Google artık sıralama algoritmasına site hızını da dahil ediyor. Bu, sitenizin hızının SEO’yu etkilediği anlamına gelir. Bu nedenle siteniz yavaşsa, arama motorlarındaki düşük sıralamalarınızdan dolayı ziyaretçi kaybediyorsunuz demektir.

Çevrimiçi alıcılar en sabırsız gruptur; sayfanın bir saniye içinde yüklenmesini beklerler. Dolayısıyla, WordPress’te bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, işletmenizin daha karlı olabilmesi için büyük iyileştirmeler yapmanız gerekir.

WordPress’i Nasıl Hızlandırırsınız?

Daha iyi bir web barındırma sağlayıcısı seçin

Bir web sitesinin hızını etkileyen en önemli faktör, WordPress web sitenizin barındırılmasıdır. Yeni web sitenizi; “sınırsız” bant genişliği, alan, e-postalar, etki alanları ve daha fazlasını sunan bir paylaşılan barındırma sağlayıcısında barındırmak iyi bir fikir gibi görünebilir. Bununla birlikte, bu durumla ilgili genellikle gözden kaçırdığımız nokta, paylaşılan barındırma ortamlarının en yoğun trafik saatlerinde iyi yükleme süreleri sağlayamamasıdır.

Paylaşılan barındırma, daha düşük bir performans sağlama eğilimindedir. Çünkü, aynı sunucu alanını sayısız başka web sitesiyle paylaşıyorsunuz ve başkalarının ne kadar kaynak kullandığını bilmiyorsunuz. Ayrıca, sunucuların ne kadar iyi optimize edildiğini de tam olarak bilmiyorsunuz. Neyse ki, web barındırma endüstrisi teknoloji ile gelişti ve bulut barındırma sağlayıcılarının fiyatları zaman geçtikçe düştü. Günümüzde; SiteGround, DigitalOcean, Amazon Web Services ve Google Compute Engine‘den özel bulut sunucularını uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

natro-wordpress-hosting
resim

Tavsiye ettiğimiz bir WordPress Sunucusu: Natro – “WordPress Hosting” Paketi

  • Sunucu Litespeed’tir.
  • Otomatik olarak Litespeed cache eklentisini sisteminize kurmaktadır.
  • 30 GB SSD Disk Alanı
  • Ücretsiz Günlük Yedekleme
  • Sınırsız E-posta
  • Ücretsiz .site Alan Adı
natro-wordpress-kurulumu-panel
resim

Bir içerik dağıtım ağı (CDN) kullanın

Web sitenizi ziyaret eden kişiler dünyanın çeşitli yerlerinden sitenize giriyor olabilir ve ziyaretçiler sitenizin barındırıldığı yerden uzaktaysa sitenin yüklenme hızı farklı olacaktır. Çeşitli ülkelerden gelen ziyaretçiler için site yükleme hızını minimumda tutmaya yardımcı olan birçok CDN (İçerik Dağıtım Ağı) vardır.

CDN, web sitenizin bir kopyasını farklı yerlerde bulunan çeşitli veri merkezlerinde tutar. Bir CDN’nin birincil işlevi, web sayfasını bir ziyaretçiye mümkün olan en yakın konumdan sunmaktır. Cloudflare ve StackPath, en popüler CDN hizmetleri arasındadır.

cloudflare-cdn-hizmeti
resim

Resmi Sosyal Medya : Youtube Instagram Twitter

Sitemizdeki Reklamlara Tıklayarak ÜCRETSİZ Maddi Destek Sağlayabilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler.

Burak Eti {Burak Eti}