Açık Bulma

WPS Wifi Nedir? Nasıl Kırılır?

WPS güvenlik ve wps hacking…

[responsivevoice_button voice="Turkish Male"]

WPS Wifi, öncelikle bu WPS’den özet geçelim. WPS modeminizde bulunan asıl adı da Wifi Protected Setup olan bu özellik modeminizde 8 haneden oluşan bir şifre üretmektedir. Bu şifreyi ister telefonunuza isterseniz de bilgisayarınıza girerek karşıdaki modeme modem wifi şifresi istemeksizin erişim sağlayabilen bir özelliktir.

Önemli Not: Wifi kırmanın yasal bir yanı olmadığı gibi birisinin modemine izinsiz girmenin suç olduğunu bilerekten yazıyorum. Eğer ki bunları uygularsanız sorumluluğun kendi üzerinize alındığınızın farkında vardığınızı varsayaraktan yazıyorum. Çünkü olası bir tutuklanmada 6-12 yıl arası hapis cezasına da çarptırılabiliyor….

WPS Wifi nasıl kırılır? Burada 2 tane yöntemden bahsedeceğim. Birincisi Android işletim sistemlerindeki wps tester uygulamaları, ikincisi ise Windows ve Linux işletim sistemlerindeki wps tester uygulamaları.

Android için; telefonunuza Google Play Store’dan WPS Wpa Tester uygulamasını yüklüyorsunuz, kırmak istediğiniz modemin önündeki kilit ambleminin yeşil olduğuna dikkat ediniz. Aksi takdirde kırmakta zorlanabilirsiniz. Kurbanı bulduktan sonra birkaç dakika bekleyiniz, ta ki ekranda başarılı açılır penceresi gelip ekranda wifi adı ve şifresi belirene kadar. Eğer wifi adı ve şifresi ekranda belirirse wifi kırılmış demektir. Bu da size hayırlı olsun, kurbana da geçmiş olsun demek düşer.

Windows için;

Bilgisayarınıza Dumpper, Jumpstart ve WinpcAp’yi yüklüyoruz. Bunları yükledikten sonra bilgisayarımızdan Dumpper Wifi programını açıyoruz. (Dipnot: Makalemizin altında indirme linkleri verilecektir.) Program İspanyolca geleceği için korkmamıza gerek yok “Idioma” seçeneğinden dili Türkçe yapıp devam edebilirsiniz. Listeden herhangi bir wifi modeme bakacağımızda dikkat edeceğiniz hususlar şunlar olsun; wps: açık, 8 haneli pinin de olmasına dikkat ediniz. Eğer ki bunlar aktifse kurbanın modemine tıklayıp alt sekmeden “Jumpstart”a basıp gerisini programa bırakmanız. Eğer ki programda bilgisayar önünde mavi tik gelirse kurbanın wifi’a bağlanmış bulunuyorsunuz. Eğer ki yasak ikonu belirip ekranda “WPS Locked” yazarsa üzülerek söylemeliyim ki bu modeme wps üzerinden bağlanmanız imkansızdır. Bağlandığınız kurbanın wifi şifresini de modemin arayüzünden veya cmd üzerinden netsh wlan show *wifi adı* wifi key=clear yazarak da kurbanın wifi şifresini elde etmiş olabilirsiniz.

Bugünki yazımız bu kadardır bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın…

Linkler;

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top