Kapat
Anasayfa 1.234 0

Yazılıma Nereden Başlamalıyım?

Bu soruyu genel olarak yazılıma yeni başlayan arkadaşların sorduğu bir soru, genel olarak başlamak isteriz ama bir çıkmazdayız ne yapacağımızı bilmiyoruzdur ve kafamızda milyon tane soru işareti vardır aslında tek soru ne yapmak istediğindir.

”ALINTI”

Yazılım sadece kelimeden ibaret değil!

Bu yazı o çıkmazda olan, yazılıma yeni başlayan, başlamaya çalışıp da başlayamayan ve kendini erteleyen herkese…

Yazılım terimi alt dalları bulunan bir kelimedir yani yazılım da yapmak istediğiniz şey o dallardan birisidir.

”ALINTI”

Ne Yapmak İstiyoruz ?

Yazılıma başlarken bir platformu bilmeden seçip başlamak ileride size şu soruyu sormanıza sebep olabilir. Ya Şimdi! kendinize bu soruyu sormadan önce ne yapmak istediğinize karar verin.

Önünüzde bir sürü yazılımın alt dalları var örnek Mobil Geliştirici ve yapay zeka uzmanı olmak bu benim dalım ve nasıl bu alana yöneldiğim konusuna gelecek olursak yazılma ilk başladığım zamanlarda C# ve python öğrenmeye çalışıyordum bir gece kendime şu soruyu sordum — e iyi de ben bunun öğrendikten sonra ne yapabilirim ne yapmam gerek? araştırmaya başladım ve bir ürünü insanlara daha hızlı yoldan nasıl ulaştırabilirim? Nasıl daha genel bir kitlem, daha geniş bir kitleye sahip olabilirim? Sorularına yanıt aradım ve kendimi yapay zeka kodlayabilcek hale getirmeye çalıştım ve çalışıyorum.

”ALINTI”

Nereden Başlamalıyım ?

Yazılım da ne yapmak istediğinize karar verin…

Oyun geliştirmek için Unity-C#, Mobil geliştirmek için (Java ve Swift) Masaüstü Yazılım ve Otomosyon için C, C++ ve türevleri, Web geliştirmek için Php, Js, Html,Css ile başlaya bilirsiniz. Videolarda insanlar sizi hep kendi yaptıkları işi anlatır ve oradan başlatmaya çalışır önemli olan onların ne yaptığı değil sizin ne yapmak istediğinizdir.

Sonuç!

İstediğiniz bir platformla ne yapmak istediğinize karar verin. Sizin ilginizi ne çekiyorsa oradan başlayın bırakın diğerlerinin ne yaptığını ve sadeceBAŞLAYIN

BİRAZ ALINTI VARDIR:)

https://medium.com/kodcular/yaz%C4%B1l%C4%B1ma-nereden-ba%C5%9Flamal%C4%B1y%C4%B1m-1be9fc8b5c98

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...