Kapat
Anasayfa 1.096 0

Yazılıma Nereden Başlamalıyım?

Evet millet;genelde bu soruyu yazılma merak salmış, çoğunlukla genç kitlenin merak ettiği sorulardan biridir. Genel olarak başlamak isteriz ama kafamızda milyon tane soru işareti vardır,aslında tek soru işareti ne yapmak istediğinizdir.

Neyi Yapmak İstediğinize Karar Verin

Yazılım yazılım diyoruz da her yerde yazılım var.En basitinden bilgisayar, telefon,arabalar … Yani birçok elektronik aletlerde yazılım var.

Peki kendinize şu soruyu sorun? Ben hangi alan üzerine çalışacağım.Mobil uygulamalar mı,oyun geliştirmek için mi,otomasyon mu,masaüstü yazılım mı,web tasarım-geliştirmek için mi? ve dahası… Şunu unutmayın ki teknolojinin gelişmesiyle her şey elinizin altında.

Algoritma Nedir?

Algoritma ne işime yarayacak demeyin sakın,binayı dikerken altını boş bırakmış olursunuz. Algoritma bir sorunu çözmek veya belirlenmiş bir amaca ulaşmak için tasarlanan yola, adım adım işlenen basamaklara algoritma denir. Algoritmalar  başlangıcı ve  sonu olan işlemlerdir. Amaca ulaşmak için işlenecek çözüm yolları ve sırasıyla belirlenir ve algoritma bu sırayı takip ederek doğru sonuca varır.

KESİNLİKLE PROJELER YAPIN

Yazılımı öğrenmenin en iyi örneği projeler tasarlamaktır. Sıfırdan basit bir çalışma yaparak öğreneceğiniz dili zaman içinde çok iyi öğrenebilirsiniz.

Online Kurslar

İnternet ortamı günden güne büyüyor.Kendinizi geliştirmek kendi elinizde.Öğreneceğiniz programlama dilini online kurslar satın alarak izleyebilir,izlerken de öğrenebilirsiniz Yada “Youtube”den ders veren hocalarda olabilir.Artık gerisi sizde.

Ne Kadar Kazanıyor Bu Yazılımcılar?

Bu konu hakkında kimse net bir şey söyleyemez.Bireyin kendisini ne kadar geliştirdiğine bağlıdır. 3.000 alanda vardır,8.000 alanda vardır.Yani her şey sizde biter.

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...