Kapat
Anasayfa 548 0

YouTube Videoları Nasıl İndirilir/Nasıl Kaydedilir?

YouTube, video içeriği yükleyebildiğiniz ve çeşitli videolar izleyebildiğiniz bir platformdur. YouTube’da hemen hemen her şeyi bulabilirsiniz. Bir sebepten ötürü, bu içeriğin bir kısmını indirmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda “YouTube videoları nasıl indirilir?” diye düşündüğünüzde başvurabileceğiniz birkaç yol vardır.

Sürekli internete bağlı yaşayan bir toplumda yer alıyoruz, ancak bazen internetin kesildiği zamanlar da olabiliyor. Ve tabii ki, dünyada, internete bağlanmanın zor, hatta imkansız olduğu yerler var. Bu durumlarda, sevdiğiniz bir YouTube videosunu bilgisayarınızda veya telefonunuzda açamazsınız. Bunun için de elbette bir çözüm var: Çevrimdışı görüntüleme için telefonunuza kaydetmek üzere videoları indirmek.

YouTube Videoları Nasıl İndirilir???

YouTube’un hizmet şartlarına göre, kullanıcıların herhangi bir YouTube içeriğine “erişmesine, çoğaltmasına, indirmesine, dağıtmasına, iletmesine, yayınlamasına, görüntülemesine, satmasına, lisanslamasına, değiştirmesine veya başka bir şekilde kullanmasına” izin verilmez. Bu kurala uyulmaması, hesabınızın bloke edilmesine neden olabilir.

YouTube Videolarını İndirmek Yasal mı?

YouTube videolarını indirmek için üçüncü taraf uygulamaların kullanılması, Youtube’un hizmet şartlarına aykırıdır. Bu, videoları yalnızca doğrudan sunucularından izleyebileceğinizi belirtir. YouTube videolarını indirmek, telif hakkı sahibinden izin almadıkça, kamu malı olmadıkça veya videonun sahibi siz olmadıkça sizi olası telif hakkı ihlallerinden de sorumlu tutar.

Eğer videoyu kendiniz için indirmek istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz video ve ses dönüştürücülerini kullanabilirsiniz. En garantili yoldan indirmek istiyorsanız, YouTube Premium’a üye olmayı tercih etmeniz en mantıklısı olacaktır. Veyakin mobil cihazdan indiriyorsan Youtube GO uygulaması’da işinizi görecektir:)

Kıvanç Akgül {Kıvanç Akgül}

Bilgisayar Programcılığı Okumaktayım Sitenin İsminden de Anlaşılacağı Gibi Daha Gencim Öğrenirken Öğretmek İçin 2018 de Bu Siteyi Açtık Ve Yüzlerce Genci Yazılıma Teşvik Ettik Hala da Etmekteyiz Bundan Mutluluk Duyuyoruz ...